مقام آمریکایی: فرصت مذاکره صلح با روسیه را از دست دادیم

© AP Photo / J. Scott Applewhiteنماینده روسیه از فاجعه ناشی از فریب اوکراین توسط آمریکا سخن گفت
نماینده روسیه از فاجعه ناشی از فریب اوکراین توسط آمریکا سخن گفت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.08.2023
Telegram
یک مقام آمریکایی گفت که این کشور احتمالا فرصت را برای حمایت از مذاکرات صلح اوکراین از دست داد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه پولتیکو به نقل از یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، نوشت که آمریکایی ها اعتراف می کند که احتمالا فرصت را برای حمایت از مذاکرات صلح اوکراین با روسیه از دست داده باشند.
این مقام آمریکایی به روزنامه پولتیکو گفت: ممکن است فرصتی را برای حمایت از مذاکرات قبلی از دست داده باشیم.
وی خاطر نشان کرد: افراد کمی از مردم به جدیت نیات مسکو برای مذاکره باور دارند. این مقام همچنین افزود که هیچ یک از مقامات عالی رتبه آمریکایی ضد حمله اوکراین را اشتباه نمی دانند.
لاوروف وزیر امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.08.2023
روسیه هرگونه تلاش برای دستیابی به صلح در اوکراین را ارزشمند می داند
مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما کی یف در سطح قانونگذاری مذاکره صلح را ممنوع کرده است. غرب مدام فدراسیون روسیه را به مذاکره دعوت می کند و مسکو برای آن آمادگی نشان می‌دهد، اما در عین حال، غرب امتناع دائمی کی یف از گفت‌وگوی صلح را نادیده می‌گیرد.
پیشتر، کرملین اعلام کرده بود که هیچ پیش نیازی برای انتقال وضعیت اوکراین به یک مسیر صلح آمیز وجود ندارد، اولویت مطلق روسیه دستیابی به اهداف عملیات ویژه است، در حال حاضر این تنها با ابزار نظامی امکان پذیر است.
همانطور که در کرملین اعلام شد، وضعیت اوکراین می تواند به سمت مسالمت آمیز حرکت کند، مشروط بر اینکه وضعیت واقعی و واقعیت های جدید در نظر گرفته شود، تمام خواسته های مسکو به خوبی مشخص است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала