گزارش و تحلیل

نمایش جدیدترین موشک های روسی در نمایشگاه " آرمیا 2023" + عکس

© Sputnikصاروخ قصير المدى ""إر في في - إم دي 2" المطور في المنتدى العسكري التقني "آرميا 2023"
صاروخ قصير المدى إر في في - إم دي 2 المطور في المنتدى العسكري التقني آرميا 2023 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.08.2023
Telegram
اختصاصی
خبرنگاراسپوتنیک عربی در نمایشگاه بین‌المللی نظامی-فنی ارتش 2023 شرکت کرد و در آنجا با نمونه‌هایی از تجهیزات موشکی جدید روسیه آشنا شد. این تجهیزات توسط شرکت های مجتمع نظامی-صنعتی روسیه که بخشی از شرکت موشک های تاکتیکی هستند ساخته شده است.
الکسی یلسین، رئیس بخش طراحی موشک شرکت سهامی عام در دفتر طراحی ماشین سازی دولتی " ویمپل" به نام توروپووا، یکی از سازندگان تجهیزات موشکی جدید روسیه در مصاحبه با اسپوتنیک در مورد جدیدترین موشک RVV-MD2 که برای اولین بار به معرض نمایش گذاشته شد، صحبت کرد.
وی درباره ویژگی‌های موشک جدید توضیح داد: شما خوش شانس هستید که یکی از اولین کسانی هستید که موشک ما را که برای اولین بار در نمایشگاه ارائه می شود دیدید. این یک موشک هوا به هوای کوتاه برد RVV-MD2 است که به طور خاص برای جنگنده چند منظوره سوخو- 57 ای طراحی شده است. در مرحله توسعه یک محصول جدید، طراحان وظیفه ایجاد یک سلاح جهانی را داشتند که تطبیق پذیری آن در امکان قرار دادن موشک هم در داخل بدنه هواپیما و هم بر روی یک قلاب خارجی است. واقعیت این است که قرار دادن این سلاح موشک داخل بدنه بهترین عملکرد پروازی حامل خود را ارائه می دهد. این امر باعث کاهش نیروی کشش، افزایش قدرت مانور و کمک به استفاده مخفیانه‌تر از موشک می‌شود.
© Sputnikصاروخ قصير المدى ""إر في في - إم دي 2" المطور في المنتدى العسكري التقني "آرميا 2023"
صاروخ قصير المدى إر في في - إم دي 2 المطور في المنتدى العسكري التقني آرميا 2023 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.08.2023
صاروخ قصير المدى ""إر في في - إم دي 2" المطور في المنتدى العسكري التقني "آرميا 2023"
با این حال، آخرین موشک ویژگی های متمایز دیگری نیز دارد. رئیس اداره طراحی موشک ادامه داد: علاوه بر این، برای اولین بار بر روی موشکی از این کلاس، از سیستم هدایت اینرسی با تصحیح رادیویی و هدایت هدف یاب حرارتی استفاده شد. این به خلبان اجازه می دهد موشکی را به سمت هدف هوایی پرتاب کند و پس از موشک وارد مسیر پرواز شده و خود موشک هدف را تصرف کند. پس از پرتاب موشک، خلبان این توانایی را دارد که از هدف دور شود تا از منطقه حمله احتمالی توسط دشمن خارج شود. علیرغم شباهت ظاهری RVV-MD2 با نسخه قبلی خود، این یک محصول کاملاً جدید با "سیستم" الکترونیکی جدید است که تمام مزایای آن را حفظ کرده است. و حداکثر برد موشک به 50 کیلومتر افزایش یافته است.
در عین حال این موشک یکی از مانورپذیرترین موشک هاست و پس از پرتاب قادر به دور زدن است.
Самолет МиГ-35 на Международном военно-техническом форуме АРМИЯ-2023, Россия - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.08.2023
نخستین روز از نمایشگاه نظامی "آرمیا 2023" چگونه گذشت؟ + تصاویر
یلسین افزود: ویژگی اصلی RVV-MD2 قابلیت چرخش 180 درجه پس از پرتاب است. این امر از طریق کنترل دینامیکی گاز حاصل می شود. جستجو برای یک هدف می تواند بسته به نوع هواپیما و توانایی های آن به روش های مختلفی انجام شود. علاوه بر این، هدف را می توان از روی زمین با استفاده از سامانه های شناسایی مشخص کرد. یعنی نکته اصلی این است که تعیین هدف برای موشک ارائه شود، پس از آن می تواند در جهت مخالف بچرخد. به عنوان یک قاعده، موشک ابتدا به سمت هدف نشانه می رود و پس از تسخیر، رها می شود. همین موشک، از جمله قرارگیری داخل بدنه آن، که یک روند مدرن در صنعت هواپیماسازی است، پس از پرتاب، مسیر پرواز یک هدف هوایی دشمن را شبیه سازی می کند و آن را به تصرف خود در می آورد. این ویژگی است که به RVV-MD2 اجازه می دهد تا 180 درجه بچرخد. او پرواز هدف را پیش‌بینی می‌کند و آن را با هدایت هدف یاب به تصرف خود در می آورد. این نسل جدید با نسل های قبلی متفاوت است.
نمایشگاه بین‌المللی نظامی-فنی "آرمیا 2023" در پارک "پاتریوت" در فرودگاه کوبینکا نزدیک مسکو از 14 تا 20 آگوست تحت نظارت وزارت دفاع روسیه برگزار می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала