- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

انهدام پهپادهای اوکراینی بر فراز مناطق بلگورود و کورسک روسیه

© Sputnik / Vitaliy Timkiv /  مراجعه به بانک تصاویر پهپاد
پهپاد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.08.2023
اشتراک
این پهپاد حوالی ساعت 11:00 به وقت مسکو سرنگون شد.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه گزارش داد سامانه‌های پدافند هوایی روسیه یک پهپاد را بر فراز منطقه بلگورود شناسایی و منهدم کردند.
در این گزارش آمده است: "تلاش رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با کمک هواپیمای بدون سرنشین به قلمرو فدراسیون روسیه خنثی شد".
به گفته وزارت دفاع روسیه، این رویداد تلفات جانی و ضرر مالی نداشته است. این پهپاد حوالی ساعت 11:00 به وقت مسکو سرنگون شد. همچنین حدود ساعت 11:30 به وقت مسکو، پدافند هوایی پهپاد مشابهی را بر فراز منطقه کورسک منهدم کرد.
صبح روز 13 اوت "یکشنبه" رژیم کی یف سعی کرد با کمک پهپاد به منطقه بلگورود حمله کند. ارتش روسیه این پهپاد را منهدم کرد.
دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.02.2023
کرملین به سوال مربوط به تولید پهپاد توسط روسیه و ایران پاسخ داد
نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم مناطق مرزی روسیه را گلوله باران می کنند، با کمک هواپیماهای بدون سرنشین حمله می کنند و دست به انواع خرابکاری می زنند.
گفتنی است، پیشتر کارشناس علوم سیاسی روسیه گفته بود، اوکراین، با حملات پهپادی خود به تأسیسات روسیه، شکست‌ها در جبهه را جبران می‌کند. شرایط میدان نبرد به سود اوکراین نیست. اخیراً ارتش روسیه به برخی از اهداف مهم برای کی یف حمله کرده است، بنابراین آنها حداقل به پیروزی های احساسی نیاز دارند. در این راستا، حمله به مسکو یک پیروزی نمادین و احساسی است که کی یف آن را در داخل کشور خود به عنوان یک برد سریع معرفی می کند.
حملات پهپادی به تأسیسات در پایتخت روسیه و منطقه مسکو از نظر نظامی معنا ندارد، اما از نقطه نظر نمادین از آنها برای "مقادیر تبلیغاتی برای خیرین غربی" استفاده خواهد شد.
سرگئی سابیانین، شهردار پایتخت روسیه گفت که هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی به این شهر حمله کردند. نماهای دو برج اداری شهر کمی آسیب دیدند ولی این حملات قربانی یا مجروح دربر نداشتند. وزارت دفاع روسیه تصریح کرد که رژیم کی یف با سه پهپاد سعی در حمله تروریستی به مسکو داشت، یک پهپاد توسط پدافند هوایی سرنگون شد، دو پهپاد توسط سیستم‌های جنگ الکترونیک سرکوب شدند و با از دست دادن کنترل، در منطقه ساختمان های غیرمسکونی پایتخت روسیه سقوط کردند.
پهپاد «لانست» روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.08.2023
تولید پهپاد در 70 شرکت روسی
در اعلامیه وزارت خارجه روسیه در خصوص حمله پهپادی به پل کریمه آمده بود: "حمله به پل کریمه توسط رژیم کی‌یف انجام شد. این یک رژیم تروریستی است و تمام ویژگی های یک گروه جنایتکار سازمان یافته بین المللی را دارد. تصمیمات توسط مقامات و ارتش اوکراین با مشارکت مستقیم سازمان های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و سیاستمداران اتخاذ می شود. ایالات متحده و بریتانیا یک نهاد دولتی تروریستی را مدیریت می کنند.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه، در مورد دخالت احتمالی غرب در حمله تروریستی به پل کریمه گفته بود که کرملین از "هماهنگی عمیق" رژیم کی‌یف با واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی،آگاه است. بنابراین "توهم"ی در این مورد وجود ندارد.
ما به خوبی می دانیم که هماهنگی بین رژیم کی‌یف و واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی و همچنین اتحاد آتلانتیک شمالی چقدر عمیق است. ما به خوبی می دانیم که چه مقدار اطلاعات از اتحاد آتلانتیک شمالی و از واشنگتن بطور مدام در اختیار کی‌یف قرار می گیرد، بنابراین در اینجا هیچ توهمی وجود ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала