- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

اخبار بد برای نیروهای مسلح اوکراین: محاصره می کنند و نابود می کنند

© AP Photo / LibkosСолдаты ВСУ, Запорожье
Солдаты ВСУ, Запорожье - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.08.2023
Telegram
یک کارشناس: اوکراین قادر به پیروزی در تقابل نظامی با روسیه نیست.
به گزارش اسپوتنیک، اسکات هورتون مجری رادیویی آمریکایی اعلام کرد که غرب و اوکراین شروع به درک این واقعیت کرده اند که آنها امکان خروج از تقابل نظامی با روسیه با عنوان پیروز را ندارند.

وی در پخش کانال یوتیوبی Judging Freedom اظهار کرد: "رسانه های غربی در این نظر که هیچ چیزی بدست نیامده است، به اشتراک می رسند. حتی اگر نیروهای مسلح اوکراین می توانستند به ساحل دریای آزوفسک برسند، آنها را در آنجا محاصره و نابود می کردند".

این ژورنالیست همچنین خاطرنشان کرد که تاکتیک نظامیان اوکراینی در حال حاضر به این جهت پیش می رود که حداقل برخی توفیقات را به نمایش بگذارند تا غرب به ارسال تسلیحات را ادامه دهد".

Украинский солдат в окопе под Артемовском - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.08.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
ناتو از ضد حمله اوکراین انتظار معجزه داشت
نیروهای مسلح اوکراین در تاریخ 4 ژوئن ضد حمله خود بر علیه خطوط مقدم روسیه را در سه محور اصلی آرتیومفسک، زاپاروژیه و جنوب دونتسک آغاز کردند. فرماندهان نظامی در اوکراین به امید دستیابی به پیشرفت های چشمگیر در جریان این عملیات، تجهیزات نظامی سنگین اهدایی غرب و نیروهای نخبه آموزش دیده خود در کشورهای عضو ناتو را روانه میدان کردند. با این حال و بنا به اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه، نیروهای مسلح اوکراین علیرغم تحمل تلفات سنگین، در هیچیک از جبهه ها به موفقیت دست نیافتند و مجبور به عقب نشینی به مواضع اولیه خود شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала