تهدید شورشیان به قتل رئیس جمهور مخلوع در صورت مداخله

© AP Photo / Fatahoulaye Hassane MidouПротестующие на демонстрации в Ниамее, Нигер
Протестующие на демонстрации в Ниамее, Нигер - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.08.2023
Telegram
رسانه: شورشیان در نیجر تهدید کردند که در صورتی که در این کشور مداخله ای صورت بگیرد، رئیس جمهور مخلوع را خواهند کشت.
به گزارش اسپوتنیک، رسانه ها خبر می دهند که شوراشیان در نیجر در واکنش به اظهارات ویکتوریا نولاند معاون وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده اند که در صورت مداخله در این کشور محمد بازوما رئیس جمهور مخلوع را خواهند کشت.

در خبر خبرگزاری Associated Press آمده است: "شورشیان نیجر به دیپلمات های بلند پایه ایالات متحده آمریکا اعلام کرده اند که اگر کشورهای همسایه دست به مداخله نظامی بزنند تا دولت محمد بازوما رئیس جمهور خلع شده را برگردانند، آنها وی را خواهند کشت".

نولاند در جریان سفر خود در هفته جاری از تهدید جان بازوما مطلع شده بود.
این در حالیست که در روزهای گذشته نماینده رئیس جمهور نیجریه در جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا اعلام کرده بود که کشورهای عضو این پیمان علیرغم این که تمامی گزینه ها را روی میز می دانند، دستیابی به روش صلح آمیز در نیجر را برای حل و فصل شرایط ترجیح می دهند.
روز گذشته همچنین اخباری در خصوص برخی حملات از جانب نیروهای فرانسوی به پایگاه های گارد ملی نیجر و نقض حریم هوایی این کشور توسط هواپیماهای فرانسوی منتشر شده بودند.
Нигерийские полицейские наблюдают за митингом сторонников в поддержку нигерийской хунты в Ниамее - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.08.2023
حمله نیروهای فرانسوی به گارد ملی نیجر
در آخرین روزهای ماه ژوئیه نظامیان در کشور نیجر ضمن اشغال کاخ ریاست جمهوری، محمد بازوما را از قدرت خلع کردند. فرمانده این نیروها در اوایل ماه آگوست بعنوان رئیس شورای ملی دفاع از میهن در پخش تلویزیون ملی حاضر شد . فرمانده ارتش نیجر نیز با شورشیان اعلام همبستگی نمود. کشورهای غربی به همراه کشورها عضو در جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا ضمن محکوم کردن این اقدام خواهان بازگشت هرچه سریعتر بازوما به قدرت شده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала