"انتظار دیگری بود"؛ آنچه کارشناسان روسی در فناوری های نظامی ناتو یافتند

CC BY-SA 4.0 / Officier communication du 4e RCh / AMX-10 RC en exercice au centre entraînement au combat (CENTAC) de Mailly le camp en septembre 2020 (cropped photo)Французский "колёсный танк" AMX-10RC
Французский колёсный танк AMX-10RC - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.08.2023
Telegram
ارتش روسیه همچنان به تصرف مدل های غربی از سلاح ها در منطقه نبرد ادامه می دهد. هلدینگ "مجتمع های دقیق" که بخشی از شرکت دولتی "روستخ" است، گزارش داد که قبلاً شش نمونه از تجهیزات نظامی غربی از جمله تولیدات آلمانی، فرانسوی و آمریکایی را دریافت کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، متأسفانه هادینگ "مجتمع های دقیق" توضیح نداد که در مورد چه نوع ماشین هایی صحبت می کند. بعید است که "لئوپارد" و "بردلی"، چراکه همه تانک های آلمانی و ماشین های جنگی پیاده نظام آمریکایی آسیب دیده و رها شده توسط اوکراینی ها در منطقه درگیری باقی مانده اند. هیچکس خود را برای تجهیزات کمیاب و تعمیر پر هزینه آنها به خطر نمی اندازد. و هر یدک کشی قادر نیست یک لئوپارد 62 تنی را که سیستم تعلیق خود را در روی مین از دست داده، به عقب بکشد.
به طور واقعی مشخص است که نیروهای مسلح روسیه موفق شدند تانک چرخ دار فرانسوی AMX-10RC را "قبظه" کنند.
به گفته ارتش روسیه، این خودرو، برخلاف انتظار، چیز خاصی ندارد- "مقوایی" و قابل نفوذ حتی بوسیله یک مسلسل سنگین. با این حال، "باطن" آن ممکن است مورد توجه صنایع دفاعی روسیه باشد، به ویژه سیستم کنترل آتش Cotac از Safran و تصویرگر حرارتی DIVT-16 از Thales.
علاوه بر این، برای متخصصان جالب است که به موتور این دستگاه بپردازند. موتور دیزلی Baudouin 6F11 SRX با ظرفیت 300 اسب بخار به شما اجازه می دهد تا به سرعت 85 کیلومتر در ساعت برسید. ذخیره برق - هزار کیلومتر. و هیدروپنوماتیک مجهز به مکانیزمی برای تغییر فاصله در محدوده 210 تا 600 میلی متر است.
غنیمت سوئدی
نمونه بسیار ارزشمندتر خودروی جنگی پیاده نظام سوئدی CV-40.90C است. وزن رزمی - 23-25 ​​تن، خدمه - سه نفر، ظرفیت 6 تا 8 سرباز. این طرح برای وسایل نقلیه جنگی پیاده نظام مدرسه غربی استاندارد است، در اینجا طراحان روسیه بعید به نظر می‌رسند چیز جدیدی یاد بگیرند.
CC BY 2.0 / Mallard10 / MaxxPro armored vehicle
MaxxPro armored vehicle - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.08.2023
MaxxPro armored vehicle
با این حال، ماژول های زره ​​کامپوزیتی ساخت آلمان با عناصر سرامیکی AMAP که می توانند در برابر یک گلوله پردار 30 میلی متری مقاوم باشند، مورد توجه این مجتمع نظامی-صنعتی است.
علاوه بر زره خوب، CV-90 دارای یک سلاح بسیار جالب است - توپ 40 میلی متری Bofors L70، اصلاحی از اسلحه های ضد هوایی جنگ جهانی دوم. سرعت شلیک آن از 60 تا 600 گلوله در دقیقه است.
گلوله هایی با فیوز قابل برنامه ریزی که در بار مهمات اسلحه گنجانده شده از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. بسته به تنظیمات وارد شده از قبل، آنها می توانند در هر بخشی از مسیر تضعیف شوند.
این ویژگی باعث می شود که چنین مهمات وسیله ای مؤثر برای انهدام پیاده نظام پنهان شده در سنگرها و پهپادهای کوچک در هوا باشد.
نه تنها برای مجتمع نظامی-صنعتی
علاوه بر این، خودروهای زرهی ساخت ناتو که توسط نیروهای مسلح اوکراین استفاده می شد احتمالاً به دست ارتش روسیه افتاده است. دامنه آنها گسترده است - MaxxPro آمریکایی، "Mastiff" و"Husky" انگلیسی، "Kirpi" ترکی، "Dingo" آلمانی، "Bastions" فرانسوی و بسیاری دیگر.
CC BY-SA 2.0 / Defence Images / Foxhound VehicleFoxhound Vehicle in Afghanistan
Foxhound Vehicle in Afghanistan - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.08.2023
Foxhound Vehicle in Afghanistan
بعید است که آنها بتوانند برای صنایع دفاعی روسیه مفید باشند، به استثنای تجهیزات ارتباطی هوابرد آنها. "Tigers" و "Typhoons" روسی خود را در عملیات نظامی ویژه نشان می دهند، حداقل بدتر نیستند.
در هر صورت، هر غنیمت، به گفته کارشناسان، ارزشمند است. اگر عملیاتی نباشد حداقل به موزه اهدا می شود. نمایش تجهیزات نظامی که از دشمن گرفته شده به عموم مردم یکی از موثرترین راههای تحریک بصری است. و البته چیزی که مهم است، آنست که در غرب یک بار دیگر به این موضوع فکر خواهند کرد که آیا سلاح های پیشرفته خود را به اوکراین منتقل کنند یا خیر.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала