بایدن می‌گوید که نمی‌تواند اجتناب از نکول آمریکا را تضمین کند

© Sputnik / Pavel Bednyakov /  مراجعه به بانک تصاویر بایدن اوکراینی ها را ایرانی ها خواند
بایدن اوکراینی ها را ایرانی ها خواند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.05.2023
Telegram
بایدن می گوید نمی تواند تضمین کند که آمریکا نکول نمی کند.
به گزارش اسپوتنیک، بایدن گفت که نمی تواند تضمین کند که هیچ پیش نکول مالی در آمریکا پیش نخواهد آمد .
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اعتراف کرد که نمی تواند تضمین کند که اپوزیسیون جمهوری خواه با اقدامات خود باعث نکول حاکمیت نخواهد شد. او در کنفرانس مطبوعاتی در شهر هیروشیما ژاپن پس از اجلاس سران G7 گفت: "من نمی توانم تضمین کنم که آنها با انجام یک کار ظالمانه باعث نکول نخواهند شد.
بایدن گفت که در حال بررسی امکان استفاده از اختیارات ریاست جمهوری برای جلوگیری از نکول بر اساس اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده است.
او در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر هیروشیما ژاپن به خبرنگاران گفت: "من در حال بررسی اصلاحیه چهاردهم هستم تا ببینم آیا ما قدرت داریم یا نه. بایدن افزود که به نظر او چنین اختیاراتی دارد، اما این سوال باقی می ماند که چگونه می توان از آنها بدون خطر به چالش کشیدن آمریکا استفاده کرد.
بخش چهارم اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده بیان می کند که پرداخت بدهی عمومی نباید مورد تردید قرار گیرد. این بخش ممکن است به رئیس جمهور این امکان را بدهد که در مورد بدهی عمومی بدون تایید کنگره تصمیم گیری کند.
دلار - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.05.2023
آیا جهان در صورت نکول بدهی های آمریکا شاهد دلار زدایی سریع خواهد بود؟
پیش از این، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت که تیم کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، تعدادی پیشنهاد ارائه کرده است که مذاکرات با دولت در مورد بدهی عمومی کشور را به عقب انداخت. وزارت خزانه‌داری در نامه‌هایی به کنگره هشدار می‌دهد که در اوایل 1 ژوئن، اگر قانون‌گذاران اجازه افزایش محدودیت‌های استقراض را تا آن زمان ندهند، ایالات متحده احتمالاً قادر به انجام کامل تعهدات نخواهد بود.
سقف بدهی فعلی آمریکا تا ماه ژانویه 31.4 تریلیون دلار بوده است، زمانی که دولت برای جلوگیری ازنکول، "اقدامات فوق‌العاده" را انجام می دهد ، برای جلوگیری از تعلیق کمک‌های مالی به صندوق‌های اجتماعی برای کارمندان دولتی، معمولاً کنگره تقریباً به طور خودکار محدودیت‌های استقراض را افزایش می‌دهد، اما این بار اپوزیسیون جمهوری‌خواه که مجلس نمایندگان را کنترل می‌کند، که در ازای آن کاهش چند تریلیون دلاری هزینه‌های بودجه را خواستار شدند. لایحه جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان تصویب شد، اما هیچ شانسی در سنای دموکرات و رئیس جمهور بایدن، که نشان داده است در صورت رسیدن به آن سند را وتو خواهد کرد، ندارد.
بایدن با استفاده از اختیارات خود در کاخ سفید برای جلوگیری از نکول مالی آمریکا در حال بررسی و تلاش است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала