اتحادیه اروپا با تامین یک میلیون مهمات برای کی یف موافقت کرد

CC BY 4.0 / Pietro Naj-Oleari / جوزپ بورل هماهنگ کننده سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا
جوزپ بورل هماهنگ کننده سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.03.2023
اشتراک
نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا گفت: کشورهای اتحادیه اروپا بر سر تامین یک میلیون واحد مهمات به اوکراین برای 12 ماه آینده به مبلغ 2 میلیارد یورو توافق کردند.
به گزارش اسپوتنیک، این تصمیم در نشست مشترک روسای وزارتخانه های خارجه و دفاع کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل اتخاذ شد.
جوزپ بورل روز دوشنبه در حساب توییتری خود نوشت:" تصمیم تاریخی بر اساس پیشنهادات من؛ کشورهای اتحادیه اروپا موافقت کردند که یک میلیون گلوله توپ را در 12 ماه آینده برای اوکراین تامین کنند. ما سناریویی داریم که شامل سه مرحله است: یک میلیارد دلار مهمات برای تحویل فوری، یک میلیارد دلار برای خرید مشترک مهمات، و افزایش قابلیت های تولید."
روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала