دیدار افسران سرویس اطلاعات انگلیس با رهبران "جبهه النصره" در ادلب سوریه

© AFP 2023 / Omar Haj Kadourشهر ادلب سوریه
شهر ادلب سوریه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.03.2023
Telegram
منابع محلی در حومه ادلب از دیدار میان افسران سرویس اطلاعات انگلیس و رهبران گروه تروریستی "جبهه النصره" خبر دادند که طی آن سه شبه نظامی خارجی به این افسران انگلیسی تحویل داده شد.
این منابع به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند، در این دیدار که تحت محاصره امنیتی شدید تروریست‌های "جبهه النصره" اوایل ماه جاری میلادی در گذرگاه باب الهوا در مرز مشترک سوریه و ترکیه در حومه شمالی ادلب برگزار شد، افسران سرویس اطلاعات انگلیس سه شبه نظامی خارجی را که هویت دقیق آنها مشخص نبود، تحویل گرفتند.
این منابع خاطرنشان کردند: هشت خودروی چهار چرخ متحرک که تمامی سرنشینان آنها از ملیت‌های خارجی بودند وارد این گذرگاه شدند، پنج دستگاه از این خودروها "زرهی" بودند و داخل آنها رهبران خارجی گروه "النصره" قرار داشتند، سه خودروی چهار چرخ متحرک دیگر نیز مسلسل‌هایی متوسط را حمل می‌کردند که ​​از یکی از زندان‌های این گروه تروریستی در شهر حارم واقع در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه آمده بودند.
آخرین سفیر آمریکا در سوریه: بشار اسد، روسیه و ایران برندگان این جنگ هستند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.03.2023
گزارش و تحلیل
روسیه و ایران خواستار اخراج آمریکا از سوریه هستند
این منابع افزودند که افسران اطلاعاتی انگلیسی به همراه یکی از فرماندهان النصره با ملیت قطری، مقیم ترکیه به نام "یوسف الحجر" از منطقه ریحانلی در سمت ترکیه وارد این گذرگاه مرزی شدند و روند تحویل و انتقال این سه شبه نظامی به خاک ترکیه انجام شد.
به گفته این منابع، همزمان با انجام این دیدار، هواپیماهای شناسایی وابسته به ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا در آسمان این منطقه مرزی به پرواز درآمدند.
منابع مذکور گفتند، زندان حارم تحت کنترل گروه النصره حاوی ده‌ها شبه نظامی خارجی از چند ملیت است که در صفوف گروه‌های رقیب مانند "انصار التوحید"، "حراس الدین" و داعش می جنگیدند. این زندانیان توسط شبه نظامیان جبهه النصره به دلیل اختلاف نظر بر سر تقسیم نفوذ در مناطق و درآمدهای "ایست‌های بازرسی" و نیز به دلیل مخالفت گروه‌های "انصار التوحید" و "حراس الدین" با همگرایی بین النصره و کشورهای عضو ناتو در مقاطع مختلف دستگیر شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала