تردید نبنزیا به احتمال میانجیگری سازمان ملل در مورد اوکراین

© Sputnik / Sergey Guneev /  /  مراجعه به بانک تصاویر نماینده روسیه چشم انداز تمدید پیمان استارت نو در دوره حکومت بایدن را ارزیابی کرد
نماینده روسیه چشم انداز تمدید پیمان استارت نو در دوره حکومت بایدن را ارزیابی کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.02.2023
Telegram
نبنزیا تردید دارد که سازمان ملل بتواند میانجی در حل مناقشه با اوکراین باشد.
به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، توانایی دبیرخانه سازمان ملل را برای ایفای نقش میانجی در حل و فصل با اوکراین زیر سوال برد.
"از همان آغاز بحران اوکراین در سال 2014، دبیرخانه سازمان ملل متحد استراتژی شترمرغی را انتخاب کرد. ما انتقاد مستقیم از کی‌یف را از زبان نمایندگان آن نشنیدیم، حتی زمانی که این کشور در حال جنگ واقعی علیه شهروندان خود در مناطق شرقی بود." نبنزیا در نشست شورای امنیت سازمان ملل که به هشتمین سالگرد تصویب بسته اقدامات مینسک اختصاص داشت، گفت.
واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.02.2023
نبنزیا: روسیه طوری عمل خواهد کرد که اوکراین دیگر هیچوقت آنرا تهدید نکند
به گفته نبنزی، روسیه از دبیرخانه سازمان ملل چیزی نشنیده و خواستار گفتگوی مستقیم با دونباس است، همانطور که قطعنامه 2202 شورای امنیت سازمان ملل متحد (که تصویب بسته اقدامات مینسک را تأیید کرد) خواستار است.
وی ادامه داد: گویا سازمان ملل صلاحیت این کار را نداشت، اما اگر قطعنامه شورای امنیت که به اتفاق آرا به تصویب رسیده، مرجع نباشد، چه می‌شود؟ وی تاکید کرد: مهرهای ضد روسی و ادعاهای مستقیم علیه روسیه را تکرار می کند و در عین حال مدعی است که بر اساس تصمیمات مجمع عمومی - تصمیمات غیر توافقی هدایت می شود.
و امروز، بسیاری از مردم می گویند که سازمان ملل باید قطعاً در میانجیگری بین روسیه و اوکراین نقش داشته باشد. و با توجه به آنچه من گفتم، چه فکر می کنید، آیا ما می توانیم به چنین میانجیگری اعتماد کنیم؟
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала