آنکارا دلیلی بی توجیه بودن مذاکرات برای توسعه ناتو را توضیح داد

© AP Photo / Johanna Geronسفیر ایالات متحده از زمان پذیرش فنلاند و سوئد در ناتو خبر داد
سفیر ایالات متحده از زمان پذیرش فنلاند و سوئد در ناتو خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.01.2023
Telegram
وزیر خارجه ترکیه مذاکرات کشورش با سوئد و فنلاند با موضوع ناتو را بی توجیه نامید.
مولود چاووش ائغلو وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که مکانیزم سه جانبه بین ترکیه، فنلاند و سوئد در مورد عضویت در ناتو دز حال حاضر معنایی ندارد، به همین دلیل به تعویق افتاده است.
روابط سوئد و ترکیه دلیل تظاهرات طی چند روز گذشته در استکهلم و سوزاندن قرآن توسط اسموس پالودان رهبر حزب افراطی دانمارک "خط تند" بعد از اخذ مجوز از مقامات سوئد برای این اقدام، مخدوش شده است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز 23 ژانویه علام کرد که سوئد می بایست روی حمایت ترکیه از درخواست خود برای عضویت در ناتو حساب کند. یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد که مذاکرات سه جانبه ترکیه، سوئد و فنلاند به درخواست آنکارا به تعویق افتاده است.
شهرداری آنکارا خبر انفجار در این شهر را تکذیب کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.01.2023
آنکارا: دلیلی برای گفت و گو با سوئد درباره عضویت این کشور در ناتو وجود ندارد
وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی با همتای صربستانی خود اظهار کرد: "در این شرایط مذاکرات سه جانبه بی معنا می باشد. مفهوم این مکانیزم در چیست؟ در اینکه شرایط تفاهمنامه را بصورت بند به بند اجرا نماییم. اما شرایط کنونی بعید است که فضای سلام برای مذاکرات را ایجاد نمایند. سوئد با طرح بهانه های متفاوت قدم جدی را اجرای شرایط تفاهمنامه بر نداشته است. که مثلا مقررات و قانون اساسی را تغییر می دهند. به همین دلیل در حال حاضر توجیهی برای کار این مکانیزم وجود ندارد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала