نمایندگان وزارت خارجه آمریکا و پنتاگون برای دیدار با زلنسکی در کی‌یف هستند

© AFP 2023 / Yurko Dyachyshynسفیر جدید آمریکا در اوکراین زن خواهد بود
سفیر جدید آمریکا در اوکراین زن خواهد بود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.01.2023
Telegram
وزارت امور خارجه آمریکا: معاون وزیر امور خارجه و معاون وزارت دفاع آمریکا برای دیدار با زلنسکی در کی‌یف هستند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه و کالین کال معاون وزیر دفاع آمریکا برای دیدار با ولودیمیر زلنسکی در کی‌یف هستند.
در بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمده است: "شرمن معاون وزیر، جان فاینر معاون مشاور امنیت ملی و معاون وزیر، کال برای دیدار با رئیس‌جمهور زلنسکی، اعضای دفتر رئیس‌جمهور و مقامات ارشد اوکراینی برای تأیید مجدد حمایت آمریکا به کی‌یف سفر کردند".
وزارت امور خارجه مشخص نکرد که آیا این دیدار برگزار شده است یا خیر، اما بر اساس این گزارش، در کی‌یف، شرمن و سایر اعضای هیئت با نخست وزیر اوکراین و رئیس وزارت دفاع صحبت کردند که از جمله موضوعات مطرح شده انرژی بود. کمک به بازسازی کشور و ادامه حمایت های دفاعی.
روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала