درآمریکا راهی برای اقناع زلنسکی برای گفتگو پیدا کردند

© Photo / Ukrainian Presidential press serviceالرئيس الأوكراني فلاديمير زيلينسكي
الرئيس الأوكراني فلاديمير زيلينسكي - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.11.2022
Telegram
ناپولیتانو روزنامه نگار: زلنسکی پس از امتناع آمریکا از کمک، با مسکو مذاکره خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، اندرو ناپولیتانو، روزنامه نگار در مصاحبه با اسکات ریتر، افسر اطلاعاتی بازنشسته تفنگداران دریایی آمریکا، گفت ولودیمیر زلنسکی تنها در صورتی با حل مسالمت آمیز بحران اوکراین موافقت خواهد کرد که واشنگتن ارسال تسلیحات به کی‌یف را متوقف کند.
"مذاکرات تا زمانی که زلنسکی به خود نیاید، انجام نخواهد شد. و این اتفاق می افتد اگر پرزیدنت بایدن با کی‌یف تماس بگیرد و بگوید که همه چیز تمام شده است. بایدن دیگر نمی تواند با فشارهای سیاسی کنار بیاید. جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را به دست گرفته اند." کنگره یک سنت بیشتر به او نمی دهد. انبار خالی است - ما باید مذاکره کنیم.
ریتر با نتیجه گیری مجری برنامه موافقت کرد و افزود که در چنین شرایطی، مذاکرات بیشتر شبیه تسلیم اوکراین به روسیه خواهد بود.
مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما خاطرنشان کرد که کی‌یف در سطح قانونگذاری آنها را ممنوع کرده است. زلنسکی گفت سیگنال هایی از طرف شرکای غربی دریافت کرده است مبنی بر اینکه روسیه خواستار گفتگوهای مستقیم است و یک قالب عمومی را پیشنهاد کرده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه گفت که واشنگتن، در صورت تمایل، می تواند کارهای زیادی انجام دهد، از جمله تأثیرگذاری بر کی‌یف در زمینه پایبندی بیشتر.
پیش از این، زلنسکی طی یک سخنرانی آنلاین در اجلاس سران G20، چشم انداز خود را از اقداماتی برای بازگرداندن صلح در اوکراین اعلام کرد که شامل ده نکته است. پسکوف در اظهارنظری گفت که در G20 نیز گفت که "هیچ" مینسک-3 وجود نخواهد داشت. چنین سخنانی کاملا موید موضع کی‌یف در مورد عدم تمایل به مذاکره است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала