وزیر دفاع لبنان: ارتش در روند سیاسی دخالت نخواهد کرد

© AP Photoتهدید موشکی لبنان علیه اسرائیل
تهدید موشکی لبنان علیه اسرائیل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.11.2022
Telegram
اختصاصی
وزیر دفاع لبنان در مصاحبه با اسپوتنیک اعلام کرد که ارتش در روند سیاسی دخالت نخواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، موریس اسلیم، وزیر دفاع لبنان در مصاحبه ای اختصاصی با اسپوتنیک توضیح داد که چرا ارتش در روند سیاسی دخالت نمی کند، وضعیت اقتصادی بی سابقه چگونه بر موقعیت ارتش و سایر نیروها در وظایف امنیتی تأثیر گذاشته است و چه اقداماتی برای تحقق بخشیدن به آنها انجام شده است.
- با توجه به اینکه لبنان اکنون بدون رئیس جمهور است، سطح امنیت این کشور را چگونه توصیف می کنید؟
"وضعیت امنیتی در لبنان به طور طبیعی تثبیت شده است: به لطف تلاش های ارتش لبنان که در سراسر کشور مستقر شده است. ارتش و سرویس های امنیتی کار روزانه خود را مطابق وظایف و صلاحیت های مستقیم خود انجام می دهند.
به عبارت دیگر غیبت رئیس جمهور برای مبارزه با فروشندگان مواد مخدر، باندها و گروه های جنایتکار به هیچ وجه بازتابی ندارد.
- آیا ارتش اکنون در صورت لزوم برای دفع یک حمله تروریستی آماده است؟
"البته ارتش هرگونه فعالیت هسته های تروریستی در خاک لبنان را زیر نظر دارد. ما اخیرا یک هسته تروریستی را در استان طرابلس کشف کردیم و عملیات لازم را انجام دادیم. در نتیجه تعدادی از رهبران محلی گروهک "خواب" مشخص شد که یکی از اهداف این هسته جذب افراد در لبنان و انجام حملات امنیتی در داخل کشور بوده است. بنابراین ما در تلاش هستیم تا توسعه عملیات آنها را در مراحل اولیه تعقیب کنیم و با تروریست های مسلح درست در شهرهای مان مبارزه نکنیم."
- موضع دستگاه نظامی در قبال روند سیاسی مشکل ساز در لبنان چیست؟
وی افزود: با توجه به ماهیت نظام سیاسی لبنان، قانون اصلی ارتش این است که در سیاست دخالت نکنند. نه اینکه امور سیاسی را حل و فصل کنیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала