وزیر خارجه ایران: آژانس از رویکرد سیاسی فاصله بگیرد/ توافق هنوز در دسترس است

© Photo / IRNAحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ملاقات با آنیکن هویتفلد وزیر خارجه نروژ
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ملاقات با آنیکن هویتفلد وزیر خارجه نروژ  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.09.2022
Telegram
وزیر امور خارجه ایران گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید بر اساس وظایف و مسئولیت فنی خود عمل کند و از رویکرد سیاسی و دوگانه در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای فاصله بگیرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ملاقات با آنیکن هویتفلد وزیر خارجه نروژ در نیویورک با یکدیگر در مورد آخرین تحولات موضوعات روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه ایران در این ملاقات، ضمن اعلام آمادگی برای افزایش تماس‌ها و ترسیم مسیر روشن برای تعمیق و گسترش همکاری‌ها بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود و متنوع دو کشور تاکید کرد.
رئیس جمهور ایران در نشست سران سازمان همکاری شانگهای - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.09.2022
رئیس جمهور ایران: گره توافق باید به دست کسی باز شود که آن را ایجاد کرده است
امیرعبداللهیان ضمن تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد مذاکرات لغو تحریم‌ها گفت: در صورت وجود اراده لازم نزد آمریکا، توافق همچنان در دسترس است.
وی افزود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید بر اساس وظایف و مسئولیت فنی خود عمل کند و از رویکرد سیاسی و دوگانه در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای فاصله بگیرد.
وزیر خارجه نروژ نیز در این ملاقات، با تاکید بر موضوعات مطروحه در مناسبات دوجانبه، بر اهمیت همکاری‌های دو کشور تاکید کرد و همچنین علاقمندی کشورش برای حل سریع‌تر موضوع برجام و گسترش همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала