- اسپوتنیک ایران, 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

لحظه الحاق جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک و همچنین ادارات مناطق زاپوروژیا و خرسون به روسیه

© Sputnik / Vitaly Podvitskiреферендум
референдум - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.09.2022
Telegram
از تاریخ 23 تا 27 سپتامبر ، همه پرسی الحاق جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک و همچنین ادارات مناطق زاپوروژیا و خرسون به روسیه برگزار می شود. نظرسنجی ها حاکی از رای مثبت این مناطق برای الحاق به فدراسیون روسیه است.
به گزارش اسپوتنیک، طی هفته های گذشته مقامات جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک و همچنین ادارات مناطق زاپوروژیا و خرسون در بیانیه هایی اعلام کردند که در یک رفراندوم و همه پرسی در این مناطق، موضوع پیوستن به روسیه به عنوان تابعیت کشور فدراسیون روسیه را برگزار کنند. رای گیری در تمامی این مناطق از 23 تا 27 سپتامبر انجام خواهد شد.همچنین، منطقه زاپوروژیا خواستار این است که از اوکراین خارج شود، اعلام استقلال کند و سپس به فدراسیون روسیه بپیوندد.
امروز نخستین روز رای گیری بود، بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات افکار عمومی روسیه که در آستانه همه پرسی در مورد سرنوشت مناطق انجام شد، نشان داد که اکثر ساکنان جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک از ورود آنها به روسیه حمایت کردند.
به این ترتیب 97 درصد از رای دهندگان موافق خواهند بود و هیچ کس مخالف نیست. سه درصد دیگر در هر جمهوری تردید دارند.
87 درصد از ساکنان دونتسک و لوهانسک قرار بود در این همه پرسی شرکت کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала