هزینه ۶ میلیارد پوندی برای دفن ملکه و تاج‌گذاری چارلز +عکس

© REUTERS / Chris Jacksonملکه انگلیس 90 ساله به رانندگی لند رور پرداخت
ملکه انگلیس 90 ساله به رانندگی لند رور پرداخت - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.09.2022
Telegram
بر اساس گزارش برخی رسانه‌ها هزینه تشییع جنازه ملکه و تاج‌گذاری پادشاه جدید انگلیس، میلیاردها پوند هزینه خواهد داشت.
به گزارش اسپوتنیک، اِکانامیک‌تایمز در رابطه با هزینه خاکسپاری ملکه الیزابت و تاج‌گذاری چارلز سوم نوشت: «در حالی‌که مردم و دولت انگلیس تحت فشارهای سخت اقتصادی قرار دارند، مراسم تشییع و خاکسپاری ملکه الیزابت و تاج‌گذاری چارلز سوم، پادشاه جدید این کشور، بیش از ۶ میلیارد پوند هزینه خواهد داشت.
پس از مرگ الیزابت دوم، برای ایجاد تغییراتی که ضروری است، هزینه‌های زیادی باید انجام شود. گرچه هزنیه‌های مراسم تشییع جنازه ملکه هیچ‌گاه به صورت رسمی اعلام نخواهد شد، تنها هزینه‌های تاج‌گذاری و مراسم تشییع جنازه ملکه بیش از ۶ میلیارد پوند برای ملت انگلیس هزینه خواهد داشت.»
در ادامه گزارش این خبرگزاری آمده است: «افزون بر اینکه مراسم تشییع ملکه، میلیادها پوند هزینه دارد، تأثیرات مرگ او بر کل نظام مالی انگلیس، بسیار عظیم خواهد بود. در دوره عزای عمومی، بخش زیادی از کسب‌وکارها بسته و تعطیل خواهد شد. لیگ برتر فوتبال، همه بازی‌های خود را تا چند روز آینده به تعویق انداخته و روز تشییع نیز کل بانک‌ها در سرتاسر انگلستان تعطیل خواهند و همچنین بازار بورس طی دو هفته اخیر، برای دومین بار بسته خواهد شد.»
اکانامیک‌تایمز همچنین افزود: «علاوه بر تعطیلات بانک‌ها، هزینه‌های خاک‌سپاری و تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم، مرگ ملکه همچنان میلیاردها دلار برای انگلیس هزینه خواهد داشت. طی ماه‌های آینده تغییرات زیادی باید در انگلیس انجام شود که این تغییرات نیز میلیون‌ها دلار هزینه خواهد داشت.
جمع‌آوری اسکانس‌های با تصویر ملکه و چاپ اسکانس‌های جدید با تصویر چارلز سوم، و تغییر گذرنامه‌ها، تمبرها، و یونیفورم‌های پلیس از جمله تغییرات هزینه‌بر دیگری است که اکانامیک‌تایمز به آنها اشاره می‌کند.»
لیز تراس، نخست‌وزیر جدید انگلیس که هفته پیش رسماً با رأی اعضای حزب محافظه‌کار و تأیید ملکه الیزابت، سکان نخست‌وزیری این کشور را به عهده گرفت، در سخنانی پس از انتخاب‌شدنش اعلام کرد که "بحران افزایش هزینه‌های زندگی" مردم انگلیس را در اولویت برنامه‌های خود قرار می‌دهد و همچنین "طی یک هفته برنامه جامعی را برای مقابله با افزایش قیمت قبض‌های انرژی (گاز و برق) و تضمین تأمین ذخایر سوختی آینده" ارائه خواهد داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала