روسیه: هیچ کس نمی تواند حق وتو روسیه در شورای امنیت سازمان ملل را سلب کند

© AFP 2022 / DON EMMERTدیمیتری پولیانسکی معاون اول سفیر فدراسیون روسیه در سازمان ملل
دیمیتری پولیانسکی معاون اول سفیر فدراسیون روسیه در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.09.2022
Telegram
دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل گفت که هیچ کس حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل را از روسیه سلب نخواهد کرد، چنین مکانیزمی وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل گفت: هیچ کس حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل را از روسیه سلب نخواهد کرد، زیرا چنین مکانیزمی وجود ندارد، در صورت اعمال این قانون، اساس این سازمان را از بین می برد.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه و لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده آمربکا در سازمان ملل، موضوع اصلاح شورای امنیت را در هفته آینده سطح بالای مجمع عمومی سازمان ملل در پایان سپتامبر مطرح خواهند کرد.
دیمیتری پولیانسکی گفت: "ایالات متحده آمریکا، سعی می کند از بیان مواضع در مورد اصلاحات در سازمان ملل خودداری کند، اما اکنون تصمیم گرفته اند تا رویکردهای خود را در این زمینه ترویج کنند. بله، آنها همه چیز را در زمینه ضد روسی ارائه می دهند. هیچ چیز جدیدی در این مورد وجود ندارد، اما برخی اهرم ها و مکانیسم ها، صادقانه بگویم، بدون فروپاشی سازمان ملل، بدون تضعیف پایه های سازمان ملل امکان پذیر نیست".
معاون وزیر خارجه روسیه به دمشق می رود - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.04.2022
روسیه همچنان ناظر در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است
او در پاسخ به این سوال که آیا روسیه می تواند از حق وتو محروم شود، گفت: "ما به هر حال همه را تحت کنترل داریم. البته (نه)".
او گفت: "هیچ مکانیسمی وجود ندارد، حتی نمی توانم تصور کنم که این روند بدون تخریب کامل همه پایه های سازمان ملل چگونه می تواند باشد."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала