روسیه: اگر تحریم ها برداشته شود، ایران تنها بیش از یک میلیون بشکه نفت وارد بازار می کند

© AP Photo / Charlie Riedelکاهش اندک قیمت نفت در جهان
کاهش اندک قیمت نفت در جهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.08.2022
Telegram
میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، گفت: اگر تحریم‌های نفت ایران برداشته شود، تهران می‌تواند کمی بیش از یک میلیون بشکه به بازار جهانی عرضه کند، این تغییر چندان اساسی نیست.
به گزارش اسپوتنیک، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در خصوص برجام گفت: اگر همه محدودیت‌ها (تحریم‌های آمریکا علیه ایران) برداشته شوند، ظاهراً ایران باید تلاش کند تا صنعت نفت خود را تا حدودی در سال آینده مدرن‌سازی کند که در نتیجه تحریم‌ها به بهترین شرایط نرسیده است و پس از آن، طبق برآوردها می تواند نفت صادر کند. ایران بعد از مدتی نه 2.5 میلیون، بلکه 3.9 می تواند تولید کند - این به گفته کارشناسان حداکثر میزان صادرات ایران است.
این به چه معناست که یک میلیون بشکه اضافی، کمی بیش از یک میلیون بشکه وارد بازار نفت می تواند بکند. در بازار جهانی نفت – این میزان کمی بیش از 1 درصد از تولید جهانی است.
به گفته وی، این یک تغییر خیلی اساسی برای بازار جهانی نفت نیست.
لاوروف از شکست مأموریت آمریکا در افغانستان سخن گفت  - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2022
واکنش لاوروف به ورود احتمالی نفت ایران به بازار پس از اجرای برجام
گفتنی است، توافق هسته‌ای ایران و قدرت های بزرگ جهان که به آن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم گفته می‌شود، سال 2015 میان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان منعقد شد. برپایه این توافق، در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو یا تعلیق شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала