- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

اسیرجنگی اوکراین درباره موشک باران زندان" یلنوفکا" می گوید + ویدئو

© Sputnik / Stringerاسیرجنگی اوکراین درباره موشک باران زندان" یلنوفکا" می گوید + ویدئو
اسیرجنگی اوکراین درباره موشک باران زندان یلنوفکا می گوید + ویدئو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.08.2022
Telegram
اسیر جنگی اوکراین در باره موشک باران زندان "یلنوفکا": فکر میکنم این کار اوکراینی هاست.
به گزارش اسپوتنیک، این اسیر اوکراینی می گوید: امروز شنیدم که زندان "یلنوفکا" موشک باران شد. از سلاح های نقطه زن استفاده کردند و زندانیان روی تخت خواب ها سوختند. مطمئن هستم که کار اوکراینی هاست.
روسیه در ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "نازی زدایی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح روسیه تنها به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند و از ۲۵ مارس، آنها وظایف اصلی مرحله اول را انجام داده اند - آنها پتانسیل رزمی اوکراین را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. هدف اصلی در بخش نظامی روسیه آزادسازی دونباس نام داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала