آیا آلمان در تله روسیه گیر کرده است؟

© Sputnik / Igor Zarembo آلمان
 آلمان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.07.2022
Telegram
رسانه: در انگلیس اعلام کردند که آلمان در "تله پوتین" افتاده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از " The Spectator"، کاتیا هویر، مقاله نویس "اسپکتاتور" نوشت که آلمان به دلیل تامین گاز در "تله" ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه افتاد.
این روزنامه نگار نوشت: "طرح روسیه به همان اندازه که قابل پیش بینی است، موثر است: حفظ عرضه گاز به آلمان در سطحی که به کشور اجازه عملکرد بدهد، اما به اندازه کافی پایین باشد که باعث افزایش قیمت و عدم اطمینان شود.
برلین عادت به ارزیابی خطرات را از دست داده است، زیرا مسکو برای مدت طولانی و با حسن نیت به این کشور گاز می دهد. بنابراین، در حال حاضر، مقامات آلمانی نه ابزار و نه درک چگونگی رهایی از "وابستگی به گاز" را ندارند.
همه نشانه ها حاکی از آن است که "کرملین در این تاکتیک موفق خواهد شد" زیرا روحیات در جامعه آلمان در حال تضعیف است. بر اساس نظرسنجی اخیر، اکثریت آلمانی ها معتقدند تحریم های اقتصادی بیشتر از روسیه به آنها ضربه زده است".
اولاف شولتز صدراعظم آلمان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.07.2022
رسانه : اگر صدراعظم آلمان تسلیم پوتین نشود، استعفا در انتظار وی خواهد بود
روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
از سال 2005، واشنگتن حداقل 224 میلیون دلار برای تأمین مالی برنامه های بیولوژیکی در اوکراین اختصاص داده است. ایالات متحده درگیر نوسازی و تجهیز مجدد حدود 30 موسسه علمی وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی و همچنین چندین مرکز بهداشتی و اپیدمیولوژیک فرماندهی نیروهای پزشکی وزارت دفاع اوکراین بود. نتایج تحقیقات قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شد.
وزارت دفاع روسیه طی عملیات نظامی ویژه، شواهدی را به دست آورده و فاش ساخت که بر اساس آن‌ها در اوکراین فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه های بیولوژیکی نظامی آمریکا انجام می شود. شبکه ای از بیش از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی که به طور خاص با عوامل ایجاد کننده طاعون و سیاه زخم سروکار داشت. اسناد دریافتی روسیه نیز حاکی از آن است که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا در تامین مالی این برنامه مشارکت داشته است.
گفتنی است، غرب پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین، فشار تحریم ها بر مسکو را افزایش داد. برخی کشورها از مسدود شدن دارایی های روسیه خبر دادند، بسیاری از برندها کشور را ترک کردند. اتحادیه اروپا قبلاً شش بسته تحریمی را تصویب کرده است که به ویژه شامل تحریم تدریجی واردات زغال سنگ و نفت است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала