پنتاگون دچار کمبود شدید نیرو شد

CC0 / Pixabay / پنتاگون دچار کمبود شدید نیرو شد
پنتاگون دچار کمبود شدید نیرو شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.07.2022
Telegram
پنتاگون اعلام کرد: کمبود شدید خدمه نظامی برای ارتش آمریکا، به دلیل شرکت‌ های خصوصی پیمانکاری به‌ وجود آمده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا قصد دارد تعداد نظامیان ارتش این کشور را به دلیل کمبود بی‌ سابقه نیروی انسانی کاهش دهد.
براساس این گزارش، نیروهای مسلح آمریکا در سال آینده حدود ده هزار نفر کمبود خواهند داشت؛ این در حالیست که به گفته ژنرال جوزف مارتین جانشین ستاد ارتش آمریکا، پیش‌ بینی‌ ها برای سال‌ های آینده حتی تیره‌ تر به‌ نظر می‌ رسد.
تعداد نیروهای نظامی آمریکا در سال جاری به جای اینکه رقم مورد انتظار ۴۷۶ هزار نفر باشد، حدود ۴۶۶ هزار نفر است و در سال ۲۰۲۳ در مجموع به ۴۴۵ هزار نفر کاهش خواهد یافت.
بر این اساس، فقط دو ماه و نیم به پایان سال مالی آمریکا باقی مانده و ارتش این کشور تنها به ۵۰ درصد از هدف خود یعنی ۶۰ هزار سرباز دست یافته است. با این نرخ، سران ارتش آمریکا بر این باورند که این کمبود تا اول اکتبر به ۲۵ درصد خواهد رسید.
پنتاگون این وضعیت دشوار در مورد کمبود سربازان را با این واقعیت توضیح می‌دهد که شرکت‌ های خصوصی و پیمانکاران نظامی شرایط کاری بسیار مطلوبتری را نسبت به ارتش ارائه می‌دهند، بنابراین ارتش به سادگی نمی‌ تواند با تجارت رقابت کند.
وزارت دفاع آمریکا می‌گوید در این شرایط تنها راه حل بهینه، کاهش حجم نیروهای مسلح است.
پیش از این نیز پنتاگون و قانونگذاران آمریکا به نگرانی خود از افزایش خودکشی بین خدمه ناو "‌یواس‌اس جورج واشنگتن" آمریکا اذعان کرده بودند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала