چگونه ایران هزینه کشاورزی را کاهش می دهد؟

© اکوپرومپیت ماس، کود ارگانیک روسی وارد بازار ایران شد
پیت ماس، کود ارگانیک روسی وارد بازار ایران شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.06.2022
Telegram
کارشناس: کودهای گوگرددار یکی از اصلی ترین کودهای مورد استفاده کشاورزان برای جلوگیری از ایجاد قارچ و آفت روی محصولات است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "فارس"، یک شرکت دانش بنیان کود گوگردی محلول در آب تولید کرده است که کشاورزان می توانند آن را با قیمت بسیار مناسب تر از نمونه‌های گران‌قیمت خارجی تهیه کنند.
کودهای گوگرددار یکی از اصلی ترین کودهای مورد استفاده کشاورزان برای جلوگیری از ایجاد قارچ و آفت روی محصولات است که به‌صورت پودر در بازار وجود دارند و کشاورزان برای خرید آن،هزینه‌های زیادی متحمل می‌شوند.
علیرضا توسلی راد مدیر عامل شرکت دانش بنیان دانش آوران رادین ورنا در خصوص مشخصات این کودشیمیایی گفت: "از ویژگی های دیگر این محصول، اصلاح خاک‌های کشاورزی است؛ به این معنا که این کود، شوری خاک در دراز مدت اصلاح می کند و گیاه را به شوک های محیطی مقاوم می کند.
پیش‌ بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولیدات غلات امسال ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.05.2022
پیش‌ بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولیدات غلات امسال ایران
تولید کودهای ارگانیک، کارآفرینی و اشتغال، کمک به تولید ملی و البته کاهش آسیب سلامت فیزیکی و زیستی افراد جامعه ، از دیگر ویژگی های مهم آن به شمار می رود. این محصول، کپی هیچ محصول دیگری نیست و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.
یکی دیگر از ویژگی‌های کود گوگردی، مقرون به صرفه بودن آن برای کشاورز است؛ بدین صورت که کشاورز برای زمینی به مساحت یک هکتار، 200 تا کیلو 500 کیلوگرم گوگرد پودری احتیاج دارد که نزدیک به 20 تا 30 میلیون تومان هزینه دارد درصورتی که با این محصول برای هرهکتار 10 لیتر به قیمت 40 تا 70 هزارتومان لازم است که این مبلغ بسیار ناچیزی در مقابل گوگرد پودری است.
در حال حاضرتوانایی تولید انبوه و در دسترس قرار دادن این محصول برای استفاده کشاورزان برای شرکت ما مقدور است، اما به دلیل عدم کسب مجوز سازمان آب و خاک این امر تا به امروز اتفاق نیفتاده و امیدواریم با همکاری این سازمان هرچه سریع‌تر بتوانیم جواز را دریافت کرده و روند تولید را آغاز کنیم.
این محصول به صورت آزمایشی در اختیار باغات پسته قرار گرفت و خوشبختانه روی پسیل پسته هم نتیجه خوبی داده است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала