پیش‌ بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولیدات غلات امسال ایران

© Sputnik / Sergey Venyavskyپیش‌ بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولیدات غلات امسال ایران
پیش‌ بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولیدات غلات امسال ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.05.2022
Telegram
وزارت کشاورزی آمریکا با پیش‌ بینی تولید ۱۶ میلیون‌ تنی دو غله مهم ایران طی سال جاری از افزایش ذخایر و کاهش واردات گندم ایران در این سال خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وزارت کشاورزی آمریکا در جدیدترین گزارش خود موسوم به "غلات: بازارها و تجارت جهانی" پیش‌ بینی کرده است تولید گندم ایران در سال جاری با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شود و به ۱۳.۲ میلیون تن برسد.
بر اساس برآورد این نهاد دولتی آمریکا، تولید گندم ایران در سال پیش ۱۲ میلیون تن بوده است. درحالی پیش‌ بینی شده است تولید گندم ایران طی سال ۲۰۲۲ رشد ۱۰ درصدی داشته باشد که انتظار می‌ رود تولید جهانی گندم طی این سال ۰.۶ درصد کاهش یابد و به ۷۷۵ میلیون تن برسد.
وزارت کشاورزی آمریکا همچنین انتظار دارد ذخایر گندم ایران طی سال ۲۰۲۲ افزایش ۹ درصدی نسبت به سال قبل داشته باشد و به ۴.۶۸ میلیون تن در پایان سال ۲۰۲۲ برسد.
این گزارش پیش‌ بینی کرده است واردات گندم ایران طی سال جاری و با افزایش تولید داخل کاهش ۲۴ درصدی داشته باشد و از ۷.۲ میلیون تن در سال قبل به ۵.۵ میلیون تن در سال جاری برسد.
جو یک غله مهم دیگر است که تولید آن در سال ۲۰۲۲ افزایش ۱۱ درصدی خواهد یافت و به ۳ میلیون تن خواهد رسید. تولید جوی ایران در سال پیش بالغ بر ۲.۷ میلیون تن اعلام شده است. با وجود رشد تولید داخل، پیش‌ بینی شده است واردات جوی ایران طی امسال رشد ۱۳درصدی داشته باشد و از ۲.۲ میلیون تن در سال قبل به ۲.۵ میلیون تن طی امسال برسد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала