عواقب تحریم ها علیه روسیه برای اروپا اعلام شد

© AFP 2022 / Emmanuel Dunandعواقب تحریم ها علیه روسیه برای اروپا اعلام شد
عواقب تحریم ها علیه  روسیه برای اروپا اعلام  شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2022
Telegram
اتحادیه اروپا یگانه فضایی خواهد بود که تحت تأثیر تحریم انرژی روسیه قرار می گیرد، زیرا بازارهای آسیایی همچنان به روی مسکو باز هستند.
به گزارش اسپوتنیک، پیامدهای تحریم ها علیه روسیه برای اروپا در مقاله منتشره در روزنامه دیلی اکسپرس اعلام شده است.
به گفته نویسنده این مقاله، بروکسل انتظار دارد که ممنوعیت کامل عرضه نفت روسیه به اروپا ضربه کوبنده ای به اقتصاد روسیه وارد کند. با این حال، وی اشاره می کند که طرف روسی به تجارت با شرکای شرقی خود ادامه می دهد. خاطرنشان می شود که به لطف گسترش شبکه خطوط لوله نفت و گاز به آسیا، سود روسیه به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
واکنش اتحادیه اروپا به برنامه ایران برای غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2022
فایننشال تایمز: تحریم‌های اروپا علیه منابع انرژی روسیه تاثیر مطلوبی نخواهد داشت
این روزنامه نگار به خطوط لوله فعلی و آینده گاز روسیه به چین و شرق آسیا و همچنین فروش نفت به هند، ژاپن و کره جنوبی اشاره کرد. به عقیده وی، این قراردادها به مسکو کمک می کند تا شدت ضربه اقتصادی ناشی از تنزل شدید روابط تجاری با اروپا را کاهش دهد.
اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال توسعه ششمین بسته تحریمی علیه روسیه است. این شامل امتناع از واردات نفت روسیه طی مدت شش ماه است. در این صورت افزایش قیمت سوخت پیش بینی می شود.
این حال، در حال حاضر نمایندگان دائمی کشورهای اتحادیه اروپا نتوانسته اند در مورد تحریم نفتی روسیه به توافق برسند. قرار است مذاکرات امروز پنجشنبه 5 مه ادامه یابد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала