انتقاد کاربران از قیمت شوکه‌کننده ماکارونی +عکس

© Photo / Pixabay / Jan Vašek Спагетти над кастрюлей с кипящей водой
Спагетти над кастрюлей с кипящей водой - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.05.2022
Telegram
افزایش شدید قیمت ماکارونی با واکنش‌های انتقادی کاربران در فضای همراه شده است.
به گزارش اسپوتنیک، عباس تابش طی نامه‌ای به معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) با اشاره به اعلام نرخ گندم بخش صنف و صنعت از سوی وزارت جهاد کشاورزی و تعیین نرخ آرد و تصویب آن در جلسه مورخ کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی و مکاتبات متعدد انجمن‌های کارخانه‌های ماکارونی مبنی بر درخواست افزایش قیمت محصولات تولیدی به دلیل افزایش هزینه‌های مرتبط از قبیل دستمزد، کرایه حمل، بسته‌بندی و ...، اعلام کرد که با لحاظ آرد ۲۷ درصد سبوس‌گیری شده و طرح موضوع در جلسه ستاد تنظیم بازار، حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماکارونی رشته‌ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده ۵۰۰ گرمی ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ هزار تومان تعیین شد.
همچنین در این نامه تاکید شده که قیمت سایر احجام باید به تناسب عملیاتی شده و در خصوص سایر محصولات تولیدی مطابق ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها اقدام شود. قیمت قبلی ماکارونی ۵۰۰ گرمی، ۷۰۰ گرمی و ۱۰۰۰ گرمی به ترتیب ۶۳۰۰، ۸۶۰۰ و ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود.
کاربران ایرانی در بخش نظرات در صفحات اجتماعی، به تندی از گرانی این کالا انتقاد می‌کنند و عنوان می‌کنند جای تاسف دارد که هر روز یک قلم از کالاهای سبد خرید خانوارها به علت گرانی‌ها حذف می‌شود و سفره مردم کوچک‌تر از پیش می‌شود.
جمعی از کاربران ضمن ابراز ناراحتی از اینکه مسئولان با درد مردم آشنا نیستند و کاملا به مسائل و مشکلات آنان بی‌توجه هستند عنوان می‌کنند با این شرایط هر روز از سطح کیفیت زندگی مردم در ایران کم می‌شود و دیگر مردم تاب و توان این همه مشکل را ندارند و این موضوع حتی امنیت آنها را نیز به خطر انداخته است چراکه سرقت‌های خیابانی حتی در روز روشن به علت فقر و نداری بسیار زیاد شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала