افشای افراد سهیم در توسعه سلاح های بیولوژیکی در اوکراین توسط روسیه

© Sputnik / Ramil Sitdikov /  مراجعه به بانک تصاویر وزارت دفاع روسیه
وزارت دفاع روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.05.2022
Telegram
کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه به شناسایی افرادی دست زد که در توسعه سلاح های بیولوژیکی در اوکراین نقش داشتند.
به گزارش اسپوتنیک، الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات اظهار داشت که بازرسان روسیه موفق به شناسایی افرادی شدند که در توسعه سلاح های بیولوژیکی در اوکراین نقش داشتند.
تجزیه و تحلیل اسناد دریافتی امکان شناسایی واضح گروهی از افراد مرتبط با فعالیت های بیولوژیکی نظامی در اوکراین از جمله نمایندگان وزارت دفاع ایالات متحده و پیمانکاران آمریکایی را فراهم کرد.
باستریکین یادآور شد که کمیته تحقیقاتی در حال بررسی یک پرونده جنایی در مورد این موضوع است.
آزمایش در آزمایشگاه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.03.2022
نقش آزمایشگاه‌های آمریکا در اوکراین چیست؟
وی در ادامه افزود: "بازرسان همچنین دریافتند که از سال 2005، واشنگتن حداقل 224 میلیون دلار برای تأمین مالی برنامه های بیولوژیکی در اوکراین اختصاص داده است. ایالات متحده درگیر نوسازی و تجهیز مجدد حدود 30 موسسه علمی وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی و همچنین چندین مرکز بهداشتی و اپیدمیولوژیک فرماندهی نیروهای پزشکی وزارت دفاع اوکراین بود».
باستریکین در پایان گفت: "نتایج تحقیقات قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شد".
وزارت دفاع روسیه طی عملیات نظامی ویژه، شواهدی را به دست آورده و فاش ساخت که بر اساس آن‌ها در اوکراین فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه های بیولوژیکی نظامی آمریکا انجام می شود. شبکه ای از بیش از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی که به طور خاص با عوامل ایجاد کننده طاعون و سیاه زخم سروکار داشت. اسناد دریافتی روسیه نیز حاکی از آن است که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا در تامین مالی این برنامه مشارکت داشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала