نخست وزیر عراق از گشایش واقعی در روابط عربستان و ایران خبر داد

مصطفی الکاظمی - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.04.2022
Telegram
"مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق تاکید کرد که نزدیکی روابط عربستان و ایران به نفع عراق است و اطمینان دارد که گشایشی واقعی در روابط بین آنها به وجود آمده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، نخست وزیر عراق تصریح کرد: عراق منفعت مستقیمی در ایجاد تفاهم ها بین کشورهای منطقه و دستیابی به ثبات منطقه ای دارد.
وی گفت: از آنجایی که ما روابط خوبی با عربستان و ایران و با طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی متضاد داریم، توانستیم فضای گفت وگوی مثبتی را در خاک عراق بین دو کشور ایجاد کنیم.
درخواست افزایش سهمیه حج تمتع ایران از عربستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.04.2022
درخواست افزایش سهمیه حج تمتع ایران از عربستان
نخست وزیر عراق در گفت وگو با روزنامه رسمی "الصباح" که امروز (شنبه) منتشر شد، نیز گفت: برادران در عربستان و ایران با مسئولیت بالایی با پرونده گفتگو و الزامات شرایط کنونی منطقه برخورد می کنند و اطمینان داریم که به زودی تفاهم حاصل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: گشایشی واقعی و گسترده در روابط بین همه کشورهای منطقه به پشتوانه این اعتقاد راسخ و نیت درست وجود دارد که آینده منطقه در گرو آن است که به آن به عنوان منظومه ای از منافع همگرا و درهم تنیده و نه جدا و منفک از یکدیگر نگاه کنیم.
الکاظمی افزود: این منظومه بدون حل مشکلات خود و به صفر رساندن بحران‌ها نمی‌تواند خود را وقف سازندگی اقتصادی کند و به مسیر توسعه جهانی بپیوندد.
وی خاطرنشان کرد: دولت عراق در روابط خارجی خود کاری جز آنچه در قانون اساسی عراق ذکر شده، انجام نداده است. قانون اساسی عراق بر اینکه عراق روابط متوازن با کشورها را حفظ کرده و از سیاست محورهای بین‌المللی دوری ‌کند و منبع تهدیدی برای همسایگان خود نباشد، تاکید می کند تا از این طریق بتواند با همه کشورها به روابط متوازن دست یابد و فضای مثبت و سالمی را با همگان ایجاد کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала