تشکیل پرونده برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین

© Sputnik / Mazyar Asadiتشکیل پرونده برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین
تشکیل پرونده برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.04.2022
اشتراک
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ایران، گفت: اعتبار دانشگاه محل تحصیل در اوکراین یکی از ویژگی پذیرش این دانشجویان در دانشگاه‌ های داخل کشور است و مشخص خواهد کرد که در کدام یک از دانشگاه‌ های کشور به تحصیل خود ادامه دهند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل دانشور مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ایران، اظهار کرد: از زمان بازگشت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین، تاکنون سه درخواست برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ های ایران به سازمان امور دانشجویان وصول شده که هم اکنون در مرحله تشکیل پرونده قرار دارد.
وی افزود: علاوه بر این چند مورد هم حضوری صحبت کرده‌اند که باید پس از ارائه مدارک مورد نیاز، شرایط آنها بررسی و نسبت به تکمیل پرونده آنها اقدام شود.
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان درباره شرایط انتقال این دانشجویان به دانشگاه‌ های داخل کشور بر اساس آیین‌ نامه، خاطرنشان کرد: در آیین‌ نامه انتقال خارج به داخل، دانشجویان مقطع دکتری باید دو سوم مدت زمان تحصیل را در کشور اوکراین گذرانده و دو نیم سال هم تحصیل کرده باشند.
دکتر دانشور درباره دانشجویان دکتری پژوهش محور و سایر دوره‌ها، یادآور شد: دانشجویان دکتری پژوهش محور باید مدارکی مانند گزارش پیشرفت تحصیلی و پروپزال تصویب شده ارائه دهند. دانشجویان ترکیبی پژوهش و آموزش محور هم علاوه بر گزارش پیشرفت تحصیلی و تصویب پروپزال، ریز نمرات را نیز باید ارائه دهند.
بانک برتر ایران معرفی شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.04.2022
شرایط دریافت وام برای دانشجویان ایرانی اعلام شد
وی اظهار کرد: اعتبار دانشگاه محل تحصیل در اوکراین هم دیگر ویژگی پذیرش این دانشجویان در دانشگاه‌های داخل کشور است و مشخص خواهد کرد که در کدام یک از دانشگاه‌های کشور بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.
دکتر دانشور درباره پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی نیز گفت: در مقطع کارشناسی، دانشجویان باید ۱۲ واحد اصلی را گذرانده، معدل ۱۲ به بالا داشته و دارای ویزای معتبر باشند.
وی همچنین با اشاره به معدل دانشجویان کارشناسی ارشد، بیان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید ۶ واحد از دروس اصلی را گذرانده و معدل ۱۴ به بالا داشته باشند. دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و پیوسته نیز ۳۰ واحد از دروس اصلی را باید گذرانده و معدل ۱۵ به بالا داشته باشند.
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، خاطرنشان کرد: به علت کم بودن تعداد تقاضای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ های اوکراین برای تحصیل در دانشگاه‌ های داخل، باوجود اینکه برنامه‌ ریزی شده بود برای مساعدت به دانشجویان آسیب دیده تحصیلی از بحران اوکراین، کاهش اضطراب آنها و خانواده‌ هایشان، جلسه شورای انتقال خارج به داخل سازمان امور دانشجویان در فروردین ماه سال‌ جاری برگزار شود، ولی به دلیل کم بودن درخواست‌ ها مقرر شد این جلسه در اردیبهشت ماه برگزار شود تا فرصت بیشتری به دانشجویانی داده شود که امکان تشکیل پرونده نداشتند یا هنوز تصمیم نگرفته‌ اند در داخل کشور ادامه تحصیل دهند.
دکتر دانشور تاکید کرد که تمام تلاش سازمان امور دانشجویان برای کمک حداکثری به این دانشجویان است و در این راستا قوانین آیین نامه شورای انتقال خارج به داخل با حداکثر مساعدت برای این دانشجویان اعمال خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، همزمان با آغاز درگیری میان کشورهای روسیه و اوکراین، تعدادی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ های اوکراین به کشور بازگشتند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала