یارانه کمک معیشتی به حساب چه افرادی واریز می‌شود؟

CC BY 4.0 / IRNA / پول
پول - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.04.2022
Telegram
قرار است به دستور رئیس‌جمهور ایران مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان یارانه کمک معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بنا بر دستور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و همزمان با ماه مبارک رمضان، قرار است مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان "یارانه کمک معیشتی" به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.
پیگیری‌های از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران درباره افراد مشمول یارانه کمک معیشتی ماه رمضان حکایت از آن دارد که خانواده مددجویان کمیته امداد، سازمان بهزیستی جزء نخستین گروه‌های دریافت‌کننده یارانه کمک معیشتی ماه رمضان خواهند بود همچنین زنان سرپرست خانوار نیز مشمول دریافت این یارانه خواهند بود.
افرادی که در دهک‌های یک تا چهار و همچنین به احتمال زیاد جاماندگان دریافت سهام عدالت بخش دیگری از کسانی هستند که یارانه کمک معیشتی ماه رمضان را دریافت خواهند کرد.
اعلام زمان پرداخت یارانه مناسبتی ماه رمضان در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2022
اعلام زمان پرداخت یارانه مناسبتی ماه رمضان در ایران
آنطور که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۱ یارانه ۱۵۰ هزار تومانی کمک معیشت ماه مبارک رمضان به حساب ۱۱ میلیون و ۳۸هزار و ۵۲۰ خانوار‌های شناسایی‌شده واریز می‌شود.
بر اساس ماده ۴ آیین‌نامه نحوه شناسایی خانوار‌های مشمول دریافت کمک حمایت معیشتی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید امکان درخواست رسیدگی به خانوار‌ها برای دریافت یارانه در مقاطع زمانی ۶ ماه (خردداد یا آذر) هر سال فراهم کند و بر اساس آن پرداخت‌ها صورت بگیرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала