حمله موفق روسیه به یک پایگاه هوایی در شرق اوکراین

© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federationوزارت دفاع روسیه: ایالات متحده در سوریه هیچ "آسمان شخصی ندارد"
وزارت دفاع روسیه: ایالات متحده در سوریه هیچ آسمان شخصی ندارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.04.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه از حمله موفق به پایگاه هوایی "هیرهورود" در شرق اوکراین خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اظهار داشت که در جریان حمله موفق به پایگاه هوایی "هیرهورود" در شرق اوکراین یک فروند جنگنده میگ-۲۹ و بالگرد میل-۸ اوکراین مستقر در این پایگاه هوایی از بین رفتند.
کوناشنکوف افزود که روسیه ۸۵ هدف نظامی در اوکراین از جمله دو پست فرماندهی، سه موشک انداز، چهار توپ، یک انبار مهمات و دو انبار لجستیک و غیره را هدف قرار داده است.
روسیه در ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
Президент России Владимир Путин в формате видеоконференции принимает участие в торжественной церемонии по случаю начала сооружения третьего энергоблока АЭС Аккую в турецкой провинции Мерсин - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.04.2022
افزایش اعتماد به پوتین پس از عملیات ویژه در اوکراین
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "نازی زدایی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح تنها به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند. رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که با حمایت نیروهای مسلح روسیه، نظامیان جمهوری های خلق لوهانسک و دونباس در حال تدارک حمله هستند، اما صحبتی از اشغال اوکراین نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала