افزایش اعتماد به پوتین پس از عملیات ویژه در اوکراین

© Sputnik / Alexei Druzhinin /  مراجعه به بانک تصاویر Президент России Владимир Путин в формате видеоконференции принимает участие в торжественной церемонии по случаю начала сооружения третьего энергоблока АЭС "Аккую" в турецкой провинции Мерсин
Президент России Владимир Путин в формате видеоконференции принимает участие в торжественной церемонии по случаю начала сооружения третьего энергоблока АЭС Аккую в турецкой провинции Мерсин - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.04.2022
Telegram
نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد روسهایی که به رئیس‌جمهور روسیه اعتماد دارند از ۶۷.۲ درصد قبل از دستور آغاز عملیات ویژه در اوکراین به ۸۱.۶ درصد افزایش یافته است.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس نظرسنجی موسسه دولتی VTsIOM که روز جمعه منتشر شد، نسبت روسهایی که به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه اعتماد دارند از ۶۷.۲ درصد قبل از دستور آغاز عملیات در اوکراین در ۲۴ فوریه (پنجم اسفندماه)، به ۸۱.۶ درصد افزایش یافته است.
این موسسه نظرسنجی اعلام کرد ۷۸.۹ درصد از پاسخ‌ دهندگان در آخرین نظرسنجی گفتند که اقدامات پوتین را تایید می‌کنند، در حالی که در آخرین نظرسنجی قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، ۶۴.۳ درصد این اعتقاد را داشتند. نسبت افرادی که اقدامات پوتین را تایید نکردند هم از ۲۴.۴ درصد به ۱۲.۹ درصد کاهش یافت.
به نوشته رویترز، نتایج این نظرسنجی، مشابه نظرسنجی‌هایی بود که در ۳۰ مارس توسط مرکز مستقل "لوادا" منتشر شد، که در آن نسبت روسهایی که گفتند با اقدامات پوتین موافق هستند از ۷۱ درصد در فوریه به ۸۳ درصد افزایش یافت.
طبق این گزارش، لوادا در سال ۲۰۱۴، زمانی که روسیه کریمه را ضمیمه کرد و جدایی‌طلبان روس زبان با حمایت مسکو کنترل بخشی از منطقه دونباس در شرق اوکراین را به دست گرفتند، افزایش مشابهی در محبوبیت پوتین ثبت کرد.
پوتین: غرب می فهمد که در جنگ جهانی سوم پیروز نخواهد شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.03.2022
پوتین: اتحاد جماهیر شوروی همیشه تحت تحریم زندگی کرده و به موفقیت رسیده است
موسسه افکارسنجی VTsIOM گفت که هر روز از ۱۶۰۰ نفر در سراسر روسیه نظرسنجی می‌کند و نظرسنجی‌‌های هفتگی آن میانگین پاسخ‌های هفت روز گذشته است. این نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد، بین ۲۸ مارس و چهارم آوریل (هشتم تا ۱۵ فروردین) جمع‌آوری شد.
روسیه عملیات ویژه خود را برای غیرنظامی کردن اوکراین را در ۲۴ فوریه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک از مسکو در میانه افزایش حملات نیروهای کی‌یف، آغاز کرد. وزارت دفاع روسیه تاکید کرده که این عملیات منحصرا زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف قرار می‌دهد و هدف از آن غیرنظامی کردن و نازی‌زدایی این کشور است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала