پسکوف: هدف از عملیات نظامی در اوکراین پیشگیری از جنگ جهانی سوم است

© Sputnik / Sergey Guneev /  /  مراجعه به بانک تصاویر پسکوف : تقابل اطلاعاتی علیه روسیه ، تلاش برای خفه کردن کشور است
پسکوف : تقابل اطلاعاتی علیه روسیه ، تلاش برای خفه کردن کشور است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.04.2022
Telegram
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، دیمیتری پسکوف جلوگیری از جنگ جهانی سوم را هدف عملیات ویژه در اوکراین نامید.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت که اقدامات روسیه در اوکراین از خطر جنگ جهانی سوم جلوگیری می کند.
وضعیتی را تصور کنید که یکی از اعضای ناتو، اوکراین، در فکر بازگشت کریمه به خاک خود است و به روسیه حمله می کند. با اعمال ماده 5 منشور ناتو، کشورهای ناتو با سلاح هسته ای باید از اوکراین دفاع کنند، ممکن است جنگ جهانی سوم رخ دهد. او در پخش شبکه تلویزیونی انگلیسی اسکای نیوز گفت: آنچه اکنون در حال اجراست، از ما در برابر هرگونه تهدید احتمالی چنین جنگی محافظت می کند.
سخنگوی کرملین در عین حال خاطر نشان کرد که این وضعیت از طریق دیپلماسی قابل حل است.
درخواست روسیه برای نشست شورای امنیت در رابطه با اقدامات تحریک آمیز افراطی ها در بوچا  در اوکراین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.04.2022
درخواست روسیه برای نشست شورای امنیت در رابطه با اقدامات تحریک آمیز افراطی ها در بوچا در اوکراین
گفتنی است، روسیه بامداد روز 24 فوریه با صدور فرمان پوتین عملیات ویژه نظامی خود را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور روسیه هدف از این عملیات را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" توصیف کرد.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده است که نیروهای مسلح روسیه تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را مورد هدف قرار می دهد و غیرنظامیان را هیچ خطری تهدید نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала