معجزه زردچوبه: دانشمندان نحوه استفاده از زردچوبه برای رشد رگ های خونی را کشف کردند

© Photo / Pixabayادویه ای که مانع از زوال عقل می شود
ادویه ای که مانع از زوال عقل می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.04.2022
Telegram
زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و همچنین از رگزایی در تومورهای بدخیم جلوگیری می کند.
به گزارش اسپوتنیک در تحقیقی که در مهندسی زیستی در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، دانشمندان از زردچوبه برای برای رشد رگ‌های خونی و سایر بافت‌ها استفاده کردند.
مهندسان زیستی از دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید (ایالات متحده آمریکا) کاربرد ترکیبی از زردچوبه را یافته‌اند که قصد دارند از آن برای رشد رگ‌های خونی و سایر بافت‌ها استفاده کنند. نتایج مطالعه در ACS Applied Materials and Interfaces منتشر شده است.
زردچوبه یک ماده زرد روشن که در صنعت به عنوان ماده رنگی استفاده می شود، دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و همچنین از رگزایی در تومورهای بدخیم جلوگیری می کند. تحقیق جدید دانشمندان نشان داد که وقتی این ترکیب همراه با هیدروژل های مغناطیسی در کشت سلول های بنیادی استفاده می شود، ترشح فاکتور رشد اندوتلیال عروقی یا VEGF را افزایش می دهد که به رشد بافت عروقی کمک می کند.
امکان استفاده از زردچوبه در بازسازی عروق، پیش از این نیز مورد توجه دانشمندان قرار گرفته بود، اما متخصصان دانشگاه کالیفرنیا توانستند آن را ثابت کنند. در این آزمایش، محققان نانوذرات اکسید آهن مغناطیسی را با زردچوبه پوشانده و سپس آنها را در یک هیدروژل زیست سازگار مخلوط کردند. پس از آن، مهندسان این ترکیب را با سلول های بنیادی که از مغز استخوان به دست آمده بودند، کشت دادند.
این وعده ناهار، مناسب لاغری است  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2022
این وعده ناهار، مناسب لاغری است
برخی مطالعات نشان داده‌اند که مواد فعال موجود در زردچوبه به درمان گلوکوم چشمی، بیماری خطرناکی که با افزایش فشار داخل چشم و ایجاد آسیب شناسی سر عصب بینایی تا نابینایی پیش می‌رود، کمک می‌کند.
به طور خاص، مشخص شد که ترکیبات زردچوبه، برای مثال، کورکومین، روند التهابی قرنیه را کاهش می‌دهد و در نتیجه به دید طبیعی کمک می‌کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала