جزییاتی از هویت ضارب سه روحانی در حرم رضوی در شهر مشهد ایران

© Photo / Tasnim News Agencyجزییاتی از هویت ضارب سه روحانی در حرم رضوی در شهر مشهد ایران
جزییاتی از هویت ضارب سه روحانی در حرم رضوی در شهر مشهد ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.04.2022
Telegram
خبرنگار تسنیم به جزییات بیشتری از هویت ضارب سه روحانی در حرم رضوی در مشهد دست یافته است.
به گزارش اسپوتنیک، روز گذشته فردی مسلح به سلاح سرد (چاقو) با حمله به سه روحانی در صحن پیامبر اعظم حرم رضوی در مشهد یکی از آنها را به شهادت رساند و دو روحانی دیگر را زخمی کرد که حال یکی از آنها تا کنون وخیم است.
خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرد که ضارب، فردی 21ساله، به‌نام عبداللطیف مرادی، ازبک‌تبار است که یک سال پیش به‌صورت غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شده و سپس در شهر مشهد اقامت گزیده است.
او به‌همراه برادرش در یک باربری در مشهد کار می‌کردند و در منطقه مهرآباد مشهد سکونت داشته‌اند.
محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.04.2022
قالیباف: اتفاق حرم رضوی با جدیت بیشتری ریشه یابی شود
عبداللطیف مرادی به‌خلاف مسلمانان اهل‌سنت، دارای تفکرات تکفیری است که شیعیان را رافضی و مجوس می‌داند و معتقد است باید خون آنان ریخته شود.
وی ساعت 13 روز گذشته (سه‌شنبه 16 فروردین) با همراه داشتن یک چاقوی نسبتاً بزرگ وارد حرم رضوی می‌شود و در صحن پیامبر اعظم منتظر می‌ماند تا به افرادی که در لباس روحانیت هستند حمله کند، بدین ترتیب او ساعت 14 و 16 دقیقه به‌سمت سه روحانی حمله کرده با ضربات چاقو آنها را مورد ضربه قرار داد. خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرد که او فقط به یکی از این روحانیون 20 ضربه چاقو زده است که احتمالاً همان طلبه‌ای است که به شهادت نائل شد.
شنیده شده است که او در برخی شبکه‌های اجتماعی با عناوین متعددی مانند عبداللطیف السلفی، حسن مرادی و ابوالعاقب الموحّد نیز فعالیت داشته
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала