گفتگوی مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن

CC BY 4.0 / IRNA / گفتگوی مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن
 گفتگوی مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.03.2022
Telegram
مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران، در تماسی تلفنی با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، در خصوص آخرین تحولات یمن و چگونگی حل و فصل فاجعه انسانی رایزنی کردند.
علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران، امروز سه شنبه در ادامه رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص آخرین تحولات یمن و چگونگی حل و فصل فاجعه انسانی در ابن کشور، با هانس گروندبرگ فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، به صورت ویدئو کنفرانس گفتگو کرد.
در این گفتگو، مشاور ارشد وزیر امور خارجه با اشاره به ورود به هشتمین سال جنگ ویرانگر و محاصره ظالمانه ائتلاف علیه مردم‌ یمن، ابراز امیدواری کرد در پرتو تلاش های سیاسی و اقدامات عملی در جهت رفع محاصره، برقراری آتش بس و گفتگوهای سیاسی از تداوم فاجعه انسانی جلوگیری شود. ایشان در این راستا ابتکار صلحی که اخیرا توسط رئیس شورای عالی یمن ارائه شده است را گامی مهم دانست و تاکید کرد در صورت تعامل مثبت با آن و داشتن اراده واقعی به منظور حل و فصل مسالمت آمیز بحران یمن و اولویت دادن به مسائل انسانی می توان در آستانه ماه مبارک رمضان شاهد گشایش در جهت پایان دادن به جنگ باشیم.
فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز با تشریح آخرین برنامه ها و اقدامات خود از جمله رایزنی های اخیر خود با گروههای مختلف یمنی در اردن و آخرین رایزنی های به عمل آورده با طرف های درگیر بحران یمن، به برنامه خود برای سفر به تهران جهت تداوم رایزنی ها با جمهوری اسلامی ایران اشاره داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала