ارتباط نوشیدن قهوه با افزایش طول عمر

قهوه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.03.2022
Telegram
رسانه: نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز نه تنها باعث هوشیاری می شود، بلکه برای قلب نیز مفید است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "prevention"، نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز نه تنها باعث هوشیاری می شود، بلکه برای قلب نیز مفید است.
در بررسی داده‌های مربوط به حدود ۳۸۳ هزار مرد و زن در بریتانیا، محققان دریافتند که طی ۱۰ سال، نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز خطر ابتلاء به بیماری قلبی، سکته مغزی، آریتمی‌های خطرناک قلبی و مرگ ناشی از بیماری قلبی و مرگ به هر دلیلی را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.
تجزیه و تحلیل قبلی بانک زیستی بریتانیا نشان داد که نوشیدن قهوه با مرگ و میر کمتری همراه است، حتی در میان افرادی که تا هشت فنجان در روز می‌نوشند. ارتباط نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز را با آریتمی، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از همه علل تقویت می‌کند.
دانشمندان آمریکایی معتقدند وجود شریک زندگی،  کلید طول عمر است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.03.2022
دانشمندان آمریکایی معتقدند وجود شریک زندگی، کلید طول عمر است
قهوه بدون کافئین از آریتمی قلبی محافظت نمی‌کند، اما با کاهش بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است. محققان خاطرنشان کردند که این نشان می‌دهد که قهوه کافئین دار کمی عملکرد بهتری دارد.
داده‌های جدید نشان می‌دهد که مصرف روزانه قهوه باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای افراد مبتلا به بیماری قلبی و بدون آن گنجانده شود. نوشیدن قهوه یا یک اثر خنثی دارد، به این معنی که هیچ ضرری ندارد، یا با فوایدی برای سلامت قلب همراه است."
قهوه بیش از ۱۰۰ ترکیب فعال بیولوژیکی دارد. این مواد شیمیایی می‌توانند به کاهش استرس اکسایشی و التهاب، بهبود حساسیت به انسولین، افزایش متابولیسم، مهار جذب چربی توسط روده و مسدود کردن گیرنده‌های شناخته شده در ریتم غیرطبیعی قلب کمک کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала