سهم ۴۸ درصدی سامسونگ در بازار مصرف تلفن همراه ایران

© AP Photo / Manu Fernandezاسمارت فون سامسونگ
اسمارت فون سامسونگ - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2022
Telegram
کارشناس: در ۱۲ ماه گذشته در مجموع ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تلفن همراه واردات داشتیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، محمدرضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه اعلام کرد که در ۱۲ ماه گذشته در مجموع ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تلفن همراه واردات داشتیم که از این تعداد ۱۸ میلیون و ۲۸۰ هزار دستگاه وارد شبکه ارتباطی کشور شده است.
وی درباره جزئیات واردات و میزان مصرف تلفن همراه در مدت ۱۲ ماه گذشته توضیح داد: "واردات تلفن همراه در خردادماه حدود ۲ میلیون دستگاه بود که از این میزان یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه مصرف و وارد شبکه ارتباطی کشور شد.
برند سامسونگ ۴۸ درصد سهم بازار را داشته و در این مدت ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار دستگاه تلفن همراه سامسونگ از مدل‌های مختلف به ارزش یک میلیارد و ۸۷۸ میلیون دلار وارد کشور شده است. بعد از سامسونگ برند شیائومی ۲۸ درصد سهم بازار را داشته و ۵ میلیون و ۲۱۰ هزار دستگاه از این برند در کشور مصرف شده که ارزش آن یک میلیارد و ۱۰۶ میلیون دلار بوده است.
اینترنت - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.03.2022
اعلام رتبه اینترنت موبایل و اینترنت ثابت ایران در جهان + جزئیات
رتبه سوم برندها به نوکیا می‌رسد که ۱۲ درصد سهم بازار را داشته و ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه به ارزش ۵۴ میلیون دلار در کشور مصرف شده است. با وجود اینکه نوکیا ۱۲ درصد سهم بازار داخلی ایران را دارد اما از نظر ارزشی، رتبه بالایی ندارد چرا که قیمت این گوشی‌ها پایین است و اغلب آن‌ها از نوع فیچر فون (تلفن‌های دکمه‌ای) هستند.
بعد از نوکیا، اپل ۶ درصد سهم بازار ایران را در اختیار دارد و یک میلیون و ۳۰ هزار دستگاه تلفن همراه از این برند به ارزش یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار در ۱۲ ماه گذشته در کشور مصرف شده است. هواوی نیز یک درصد سهم بازار را دارد که ۲۳۰ هزار دستگاه از این برند به ارزش هفت میلیون دلار وارد شبکه ارتباطی کشور شده است.
سامسونگ A۱۲ با تعداد ۲ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه به ارزش ۳۴۹ میلیون دلار پرتقاضاترین و پرمصرف‌ترین دستگاه در بازار موبایل ایران بوده است. پس از آن نوکیا ۱۰۵ است که با بیش از یک میلیون دستگاه به ارزش ۱۴ میلیون دلار وارد کشور شده و رتبه دوم را دارد.
تلفن همراه مدل POCO X۳ PRO از برند شیائومی به تعداد یک میلیون و ۱۳ هزار دستگاه به ارزش ۲۶۲ میلیون دلار پرتقاضاترین دستگاه این برند است.
مشکلاتی که در دست کاربران گوشی های هوشمند ظاهر می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.02.2022
مشکلاتی که در دست کاربران گوشی های هوشمند ظاهر می شود
رتبه چهارم نیز مربوط به برند سامسونگ و گوشی A۲۱S است که ۱۷۷ هزار و ۴۰۰ دستگاه از این نوع به ارزش ۱۰۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار در کشور مصرف شده است. بعد از آن سامسونگ A۳۲ است که تعداد ۶۵۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه از این مدل با ارزش ۱۵۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار وارد کشور شده است.
در بین گوشی‌های اپل، آیفون ۱۲ پرومکس به تعداد ۲۵۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه به ارزش ۳۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار، رتبه اول در بین گوشی‌های این برند را به خود اختصاص داده است. با وجود اینکه اپل در بازار جهانی بیشترین سهم را دارد اما در ایران به دلیل شرایط اقتصادی، گران بودن این گوشی‌ها و دسترسی سخت برای خرید، سهم بازار زیادی نداشته است".
استفاده مردم از اینترنت که لازمه آن دسترسی داشتن به گوشی تلفن همراه است، باعث شده اکنون ۱۳۵ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۴۲۴ خط تلفن همراه در ایران فعال باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала