وزارت دفاع روسیه: از ساعت ۱۰.۰۰ کریدور بشر دوستانه از کی یف باز است

© AFP 2022 / Daniel Lealوزارت دفاع روسیه: از ساعت ۱۰.۰۰ کریدور بشر دوستانه از کی یف باز است
وزارت دفاع روسیه: از ساعت ۱۰.۰۰ کریدور بشر دوستانه از کی یف باز است - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.03.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه تایید کرد که از ساعت ۱۰.۰۰ به وقت مسکو کریدور بشردوستانه از کی یف، چرنیگوف، خارکوف، سوم و ماریوپل باز است.
به گزارش اسپوتنیک، ژنرال ایگور کوناشنگوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: نظامیان روسیه از رژیم آتش بس برای خروج ساکنین غیر مسلح از برخی شهرهای اوکراین خبر دادند.
وی بیان داشت: " به منظور امنیت تخلیه ساکنین غیر مسلح از مناطق مسکونی امروز از ساعت ۱۰ به وقت مسکو "رژیم سکوت" برقرار شده و کریدور های بشردوستانه از کی یف، چرنیگوف، سوم، خارکوف و ماریوپل باز شده است."
گفتنی است، روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
به گفته وزارت دفاع فدراسیون روسیه، نیروهای مسلح فقط به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند، هیچ چیز جمعیت غیرنظامی را تهدید نمی کند. با حمایت نیروهای مسلح فدراسیون روسیه، گروه های نظامی جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در حال توسعه یک حمله هستند.
رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: صحبتی از اشغال اوکراین نیست. صبح روز دوشنبه بیش از ۱.۱ هزار شی مورد اصابت قرار گرفت: فرودگاه ها، پست های فرماندهی، ایستگاه های رادار و غیره. قلمرو اطراف نیروگاه های هسته ای چرنوبیل و زاپروژیه (در حال فعالیت) تحت کنترل در آمد. در این میان هشت سال بعد، کانال کریمه شمالی رفع انسداد شد و کار برای بازگرداندن آب به کریمه در حال انجام است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала