مرگهای کرونایی در ایران در بین اطفال

© AFP 2023Вакцинация детей от коронавируса в школе в Тегеране
Вакцинация детей от коронавируса в школе в Тегеране  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.03.2022
Telegram
کارشناس: قله پیک را با درایت سیستم بهداشتی، وزارت بهداشت و مردم پشت سر گذاشته‌ایم، با این حال شرایط به این معنا نیست که خطر تمام شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایسنا"، دکتر فرهاد چوبدار، رییس بیمارستان کودکان علی اصغر درباره آخرین وضعیت ابتلا و بستری کودکان به کرونای اُمیکرون، اظهار داشت که در هفته‌های گذشته تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد مواردی که مراجعه می‌کردند و مشکوک به کرونا بودند، تست‌شان مثبت می‌شد، اما خداراشکر به مرحله‌ای رسیده که طی سه تا پنج روز گذشته، این میزان به زیر ۱۰ درصد رسیده است.
وی در ادامه گفت: "با این حال شرایط به این معنا نیست که خطر تمام شده است. زیرا هنوز هم در بیمارستان‌های اطفال اعم از بخش نوزادان و کودکان موارد بستری را زیاد داریم که علتش این است که نوزادان و اطفال مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای همچنان در معرض خطر ابتلای شدید به بیماری قرار دارند و حتی ممکن است کارشان به آی‌سی‌یو هم بکشد.
در باره مرگ کرونایی در بین اطفال، هنوز مطالعات آماری در این زمینه تکمیل نشده و آمار دقیقی را نمی‌توانیم در این زمینه ارائه دهیم. با این حال متاسفانه هم در نوزادان و هم در اطفال مرگ و میر ناشی از کرونا داشته‌ایم.
عاملی عجیب برای حفظ سلامت روان در دوران کرونا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.03.2022
عاملی عجیب برای حفظ سلامت روان در دوران کرونا
درباره سن درگیری اطفال با اُمیکرون، جالب است که در ابتدا درگیری از سنین زیر ۱۲سال آغاز شد، اما به سرعت پیک شیوع بیماری به حدود از صفر (در نوزادان) تا پنج سالگی کاهش یافت. در عین حال کودکان شش تا ۱۲ ساله به ویژه آنهایی که واکسن تزریق کرده بودند، با علائم بسیار سبک این پیک را گذراندند، اما علائم شدید بیشتر در کودکانی بود که بین صفر تا پنج سالگی بوده و بیماری زمینه‌ای داشتند.
در عین حال اصل و اساس واکسیناسیون برای کودکان است. واکسن‌هایی مانند مننژیت، فلج اطفال و غیره همه این‌ها برای کودکان و برای پیشگیری از ویروس‌های خطرناکی بودند که در طول تاریخ منجر به مرگ و میر فراوانی شدند. بنابراین بر اساس پروتکل‌های موجود واکسیناسیون کودکان را انجام دهند.
درباره علائم خطر کرونا در کودکان، تب‌هایی که بیش از سه روز طول بکشد و از طریق مصرف استامینوفن کنترل نشود، افت سطح هوشیاری یا بی‌قراری شدید، اسهالی که منجر به کم‌آبی بدن شود یا دانه‌ قرمزی بر روی پوست رخ دهد، علائمی از تنگی نفس و سرفه‌های بی رویه اگر در کودکان مشاهده شد، به سرعت به بیمارستان مراجعه کنند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала