وزارت دفاع روسیه: یگان های ارتش روسیه در حال پیشروی در یک جبهه گسترده در اوکراین هستند

© Sputnik / Natalia Seliverstova / وزارت دفاع روسیه در ناباوری به سخنان وزیر امور خارجه فرانسه، ژان-ایو لو دریان در مورد پیروزی روسیه بر داعش جواب داد.
وزارت دفاع روسیه در ناباوری به سخنان وزیر امور خارجه فرانسه، ژان-ایو لو دریان در مورد پیروزی روسیه بر داعش جواب داد. - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.03.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یگان های ارتش روسیه در حال پیشروی در یک جبهه گسترده در اوکراین هستند و طی شبانه روز گذشته ده نقطه مسکونی را در آنجا آزاد کرده اند.
به گزارش اسپوتنیک، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه با پیشروی در یک جبهه گسترده، طی روز گذشته کنترل 10 نقطه مسکونی را به دست گرفتند، گروه نظامی جمهوری مردمی لوهانسک به مرز جدیدی رسید، واحدهای نظامی جمهوری مردمی دونتسک یک شبه 27 کیلومتر پیشروی نموده و نقاط مسکونی جدیدی را آزاد کردند.
امروز شنبه سراشگر کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای جمهوری مردمی لوهانسک با پشتیبانی آتش نیروهای مسلح روسیه به عملیات تهاجمی ادامه داد و به خط بوگوسلاوکا - تلماهاوکا - کالینوفکا رسید. واحدهای نیروهای مسلح جمهوری مردمی دونتسک در طول شب 27 کیلومتر پیشروی کردند. نقاط مسکونی نووگریگورووکا، نوونیکولایفکا، ویشنواتوئه، وولنویه، لیستویانکا و آنتونوفکا تحت کنترل قرار گرفتند.
وزارت دفاع روسیه: ایالات متحده در سوریه هیچ آسمان شخصی ندارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.03.2022
ارتش روسیه انبار سامانه های ضد تانک جاولین و NLAW را در شهر ژیتومیر اوکراین منهدم کرد
کوناشنکوف تصریح کرد: واحدهای نیروهای مسلح روسیه در حال انجام عملیات تهاجمی در یک جبهه گسترده هستند و 10 نقطه مسکونی را تحت کنترل درآورده‌اند.
وی گفت: "طی روز گذشته، شهرک‌های پریوبراژنکا، کومسومولسکویه، زاگورنویه، دوروژنیانکا، رشتیلوفسکویه، کنستانتینوفکا، شوچنکو، چوباروفکا، پرولتارسکویه، لیوبیموفکا تحت کنترل قرار گرفته‌اند.
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر میلیتاریزه کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
ایالات متحده و متحدانش همچنین قول داده اند که کمک های نظامی و ارسال سلاح های مرگبار به اوکراین را افزایش دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала