ارتش روسیه انبار سامانه های ضد تانک جاولین و NLAW را در شهر ژیتومیر اوکراین منهدم کرد

© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federationوزارت دفاع روسیه: ایالات متحده در سوریه هیچ "آسمان شخصی ندارد"
وزارت دفاع روسیه: ایالات متحده در سوریه هیچ آسمان شخصی ندارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.03.2022
Telegram
سرلشکر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز شنبه به خبرنگاران گفت که نیروهای مسلح روسیه یک انبار سامانه های ضد تانک جاولین و NLAW را در قلمرو یک واحد نظامی در شهر ژیتومیر اوکراین منهدم کردند.
به گزارش اسپوتنیک، کوناشنکوف گفت: "طی 24 ساعت گذشته، سلاح دوربرد با دقت بالا، یک انبار مهمات را در قلمرو واحد نظامی ژیتومیر، جایی که سامانه‌های موشکی ضد تانک Javelin و NLAW در آن نگهداری می‌شد، منهدم کرد.
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
ایالات متحده و متحدانش همچنین قول داده اند که کمک های نظامی و ارسال سلاح های مرگبار به اوکراین را افزایش دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала