چرا قیمت‌ها در ایران با وجود کاهش نرخ ارز افزایش می‌یابد؟

© Photo / IRNAسید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران
سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.02.2022
Telegram
صادرات غیرنفتی کشور از ۳۵ میلیارد دلار در سال ۹۹ به ۴۷ میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از " پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری" ایران، وزیر صمت در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اعلام کرد "صادرات غیرنفتی کشور از ۳۵ میلیارد دلار در سال ۹۹ به ۴۷ میلیارد دلار رسیده است" و رئیس‌جمهور هم به دو وزیرش مأموریت داد "با توجه به کاهش نرخ ارز، علت افزایش قیمت اقلام خوراکی، پوشاک و اجاره‌بهای مسکن را بررسی کنند".
رئیس‌جمهور ایران با اشاره به ظرفیت‌های عظیم کشور در بخش تولید و صادرات، از همه دستگاه‌ها خواست برای بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها در جهت افزایش صادرات غیرنفتی و کاهش هرچه بیشتر وابستگی به درآمدهای نفتی تلاش کنند.
قرص و دارو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.02.2022
چرا در ایران تخصیص ارز دارو شفاف نیست؟
وزیر صمت همچنین پیشنهادهای این وزارتخانه برای بهبود تجارت با کشورهای هدف به ویژه همسایگان و کشورهای منطقه را مطرح کرد. در ادامه از روند افزایش قیمت کالاهای خوراکی، پوشاک، اجاره‌بهای مسکن در چند ماه اخیر صحبت شد.
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در این زمینه به وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت دستور داد با توجه به روند کاهشی قیمت ارز، بررسی دقیق و کارشناسانه از علت افزایش قیمت‌ها انجام دهند و پیشنهادات عملیاتی خود برای مدیریت این موضوع را به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه کنند.
رئیس‌جمهور همچنین با تأکید بر لزوم تلاش برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های بیشتر به مردم، از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط خواست برای جلوگیری از دلال‌بازی و رشد قیمت‌ها به ویژه در روزهای پایانی سال اقدامات و تدابیر لازم و فوری را به کار گیرند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала