تعیین شروطی برای حل و فصل اوضاع اوکراین توسط پوتین در گفتگو با مکرون

© Press Service of the President of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه
دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2022
Telegram
رئیس جمهور روسیه در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور فرانسه از شروط مهم برای حل و فصل بحران پیرامون اوکراین سخن به میان آورد.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، گفت که توافق با اوکراین تنها در صورتی امکان پذیر است که منافع امنیتی مشروع روسیه بدون قید و شرط در نظر گرفته شود، از جمله:
• به رسمیت شناختن حاکمیت روسیه بر کریمه
• نازی زدایی و غیرنظامی سازی دولت اوکراین
• تضمین موضع بی طرفی اوکراین
گفتنی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیش از این گفته بود، در مورد عملیات نظامی ویژه در دونباس تصمیم گرفته است.
وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: شرایط نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس از روسیه در خواست کمک کردند. رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه تمام مسئولیت این خونریزی‌ها بر عهده دولت حاکم بر اوکراین خواهد بود، از ارتش اوکراین خواست تا دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراینی را اجرا نکنند، سلاح‌ها را زمین بگذارند وبه خانه های خود بروند.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نمی دهند. در ادامه اشاره کرده که زیرساخت‌های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه‌های نظامی، هوانوردی نیروهای مسلح اوکراین با سلاح‌های با دقت بالا از کار افتاده‌اند. این وزارتخانه تصریح کرد که هیچ چیز غیرنظامیان را تهدید نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала