استفاده گروه های نظامی اوکراین از ساكنان محلی به عنوان "سپر انسانی" در ماریوپول

© REUTERS / Gleb Garanichاستفاده گروه های نظامی اوکراین از ساكنان محلی به عنوان "سپر انسانی" در ماریوپول
استفاده گروه های نظامی اوکراین از ساكنان محلی به عنوان سپر انسانی در ماریوپول

 - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ملی‌ گرایان خودروهای زرهی و توپخانه را در منطقه مسکونی در ماریوپل مستقر می‌کنند و از جمعیت محلی به عنوان "سپر انسانی" استفاده می‌کنند.
به گزارش اسپوتنیک، ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در یک نشست خبری گفت که گروه‌های تهاجمی "بخش راست" که از منطقه لویو به ماریوپول رسیده‌اند، غیرنظامیان را به وحشت انداخته‌اند.
وی در ادامه افزود: ملی گراها خودروهای زرهی و توپخانه ها را در مناطق مسکونی مستقر می کنند و از مردم محلی به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.
با تصمیم دادگاه عالی فدراسیون روسیه در۱۷ نوامبر ۲۰۱۴، سازمان اوکراینی "بخش راست" به عنوان افراطی شناخته شد. فعالیت آن در روسیه ممنوع است.
روزنامه‌ نگاران روسی در جمهوری دونتسک مورد حمله قرار گرفتند - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2022
روزنامه‌ نگاران روسی در جمهوری دونتسک مورد حمله قرار گرفتند
گفتنی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، پیش از این گفته بود در مورد عملیات نظامی ویژه در دونباس تصمیم گرفته است. وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: شرایط نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس از روسیه در خواست کمک کردند.
رئیس‌ جمهور روسیه با بیان اینکه تمام مسئولیت این خونریزی‌ها بر عهده دولت حاکم بر اوکراین خواهد بود، از ارتش اوکراین خواست تا دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراینی را اجرا نکنند، سلاح‌ها را زمین بگذارند وبه خانه های خود بروند.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نمی دهند. در ادامه اشاره کرده که زیرساخت‌های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه‌های نظامی، هوانوردی نیروهای مسلح اوکراین با سلاح‌ های با دقت بالا از کار افتاده‌اند. این وزارتخانه تصریح کرد که هیچ چیز غیرنظامیان را تهدید نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала