سنگ پران های بزرگراه غدیر دستگیر شدند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پلیس تهران
پلیس تهران - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.02.2022
Telegram
فرمانده انتظامی شهرستان ری از بازداشت دو نفر که اقدام به پرتاب سنگ به سمت خودروهای سبک و سنگین عبوری در اتوبان غدیر کرده بودند، خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، پنجشنبه شب گذشته ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن تعدادی از رانندگان خودروهای سنگین و سبک عبوری در بزرگراه غدیر از پرتاب سنگ به سمت خودروهای خود خبر داده و از این موضوع انتقاد کرده بودند؛ سنگ‌هایی که منجر به وارد شدن خسارت به برخی از خودروها نیز شده بود. درپی انتشار این ویدیو نیز مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت به ایسنا اعلام کرد: تیمی از مأموران پلیس پیشگیری و مأموران پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به این موضوع را دستور کار خود قرار داده‌اند و در همان دقایق اولیه به سرنخ هایی از عاملان این اقدام دست یافته‌ و این افراد مورد شناسایی قرار گرفته‌اند.
حالا امروز خبر رسیده که پلیس دو نفر را به دلیل پرتاب سنگ به سمت خودروهای عبوری در این محور بازداشت کرده است. موضوعی که سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی ویژه شهر ری آن را اعلام کرد و به ایسنا گفت: در پی وقوع حادثه سنگ پرانی در اتوبان غدیر به دستور سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس های تخصصی، یگان امداد و فرماندهی انتظامی شهرستان ری قرار گرفت و با اقدامات صورت گرفته دو عامل اصلی این حادثه دستگیر و از آنها یک دستگاه موتورسیکلت کشف شد.
وی افزود: متهمان در بازجویی های صورت گرفته با ابراز ندامت و پشیمانی از اقدام نابخردانه خود اعتراف کردند که صرفا برای سرگرمی و بدون انگیزه قبلی دست به این اقدام زده اند و هرگز تصور نمی کردند به این سرعت توسط پلیس دستگیر شوند.
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.02.2022
پاسخ رئیس پلیس تهران به ادعای خشن‌تر شدن زورگیری‌ها در پایتخت ایران
پیش از این نیز در اواخر دی ماه امسال، مردی که با پرتاب سنگ در برخی از بزرگراه‌های تهران منجر به مرگ دو تن و آسیب دیدگی به چندین خودروی عبوری شده بود، بازداشت شد. ایسنا در گفت‌وگو با این مرد انگیزه وی از این اقدام را پرسیده بود که متهم مدعی شده بود هدفش خالی کردن دل خودش بوده است. همچنین در همان زمان سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت نیز از دستگیری ۱۰ نفر در رابطه با سنگ پرانی در بزرگراه های تهران خبر داده و گفته بود که "بعد از اولین حادثه نگاه ما در حوزه گشت‌های انتظامی تغییر کرد و علاوه بر اقدامات انتظامی و ترافیکی، موضوع مراقبت از رفتارها و افراد و اقدامات مشکوک در محورهای بزرگراهی و پل‌ها و ... نیز در دستور کار تمامی واحدهای گشتی و حتی گشت‌های پلیس راهور قرار گرفت. ما دستورات جدیدی را صادر کردیم و مراقبت‌های ویژه‌ای از سوی گشت‌ها و ماموران ما در حال انجام است تا علاوه بر کار گشت انتظامی، نگاه مراقبتی و ایمنی هم در این مسیرها وجود داشته باشد. "
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала