آخرین وضعیت پروازها برای بازگرداندن ایرانیان از اوکراین

© Photo / Isnaایران ایر تور
ایران ایر تور - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.02.2022
Telegram
رییس سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام کرد: پیگیری‌ها برای بازگرداندن شهروندان ایرانی از اوکراین در حال انجام است و حتی شهروندانی که بتوانند خودشان را به لهستان یا مجارستان برسانند، برای آن کشورها نیز پرواز فوق‌العاده برنامه‌ریزی می‌کنیم.
به گزارش اسپوتنیک، محمد محمدی بخش در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پروازها برای بازگرداندن شهروندان ایرانی از اوکراین اظهار کرد: از چندین طریق در حال پیگیری برای گرفتن مجوز پرواز به اوکراین و کشورهای همجوار برای بازگرداندن شهروندان ایرانی هستیم.
گزارشی از ستاد حمایت از ایرانیان در لهستان در خصوص وقایع اوکراین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.02.2022
گزارشی از ستاد حمایت از ایرانیان در لهستان در خصوص وقایع اوکراین
وی افزود: به ایکائو نامه نوشتیم و از این دستگاه حاکمیتی بین‌المللی درخواست کردیم تا در اولین فرصت که آسمان اوکراین اجازه می‌دهد به کی‌اف پرواز کنیم و اتباع خودمان را به کشور بازگردانیم اما در حال حاضر آسمان اوکراین بسته است و هیچ پروازی در آنجا انجام نمی‌شود.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: تا زمانی که بتوانیم مجوز پرواز از کی‌اف را دریافت کنیم از طریق وزارت امور خارجه در حال پیگیری برای دریافت مجوز پرواز به بوداپست و ورشو هستیم تا هر تعدادی از ایرانیان خودشان را به لهستان و مجارستان برسانند، بتوانیم آن ها را بازگردانیم. البته سفارت ایران در این کشورها باید تعداد مسافران را به ما اعلام کند تا بتوانیم پرواز مناسب را اختصاص دهیم.
محمدی تأکید کرد: به همه ایرانیانی که در اوکراین هستند این اطمینان را می‌دهیم که به صورت لحظه‌ای و دائمی در حال پیگیری برای دریافت مجوز پرواز به کی‌اف، بوداپست و ورشو هستیم تا بتوانیم همه ایرانیانی که می‌خواهند به کشور بازگردند را منتقل کنیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала