وزارت دفاع روسیه: بیش از 200 نفر از نیروهای ویژه اوکراین در جریان تصرف فرودگاه گوستومل کشته شدند

© Sputnik / Natalia Seliverstova /  /  مراجعه به بانک تصاویر وزارت دفاع روسیه: بیش از 200 نفر از نیروهای ویژه اوکراین در جریان تصرف فرودگاه گوستومل کشته شدند
وزارت دفاع روسیه: بیش از 200 نفر از نیروهای ویژه اوکراین در جریان تصرف فرودگاه گوستومل کشته شدند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.02.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه در گزارشی اعلام نمود که بیش از 200 نفر از نیروهای ویژه اوکراین در جریان تصرف فرودگاه گوستومل کشته شدند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در گزارشی اعلام نمود که بیش از 200 نفر از نیروهای ویژه اوکراین در جریان تصرف فرودگاه گوستومل کشته شدند. در طول عملیات فرود در منطقه فرودگاه گوستومل، نیروهای روسیه متحمل خسارتی نشد؛ بیش از 200 هلیکوپتر در عملیات شرکت داشتند.
گوستومول شهری در شمال اوکراین در استان کی یف است. این شهر برای داشتن فرودگاهی بین‌المللی گوستمول (هوستومول) شناخته شده است.
گفتنی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیش از این گفته بود، در مورد عملیات نظامی ویژه در دونباس تصمیم گرفته است. وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: شرایط نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس از روسیه در خواست کمک کردند. رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه تمام مسئولیت این خونریزی‌ها بر عهده دولت حاکم بر اوکراین خواهد بود، از ارتش اوکراین خواست تا دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراینی را اجرا نکنند، سلاح‌ها را زمین بگذارند وبه خانه های خود بروند.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نمی دهند. در ادامه اشاره کرده که زیرساخت‌های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه‌های نظامی، هوانوردی نیروهای مسلح اوکراین با سلاح‌های با دقت بالا از کار افتاده‌اند. این وزارتخانه تصریح کرد که هیچ چیز غیرنظامیان را تهدید نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала