بازرس بین المللی: 5059 نفر دوره تجاوزات اوکراین در جمهوری خلق دونتسک جان باختند

© Sputnik / Sergey Averinبازرس بین المللی: 5059 نفر دوره تجاوزات اوکراین در جمهوری خلق دونتسک جان باختند
بازرس بین المللی: 5059 نفر دوره تجاوزات اوکراین در جمهوری خلق دونتسک جان باختند  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.02.2022
اشتراک
یک دادآور بین المللی (آبمودزمان) در گزارشی اعلام نمود که در طی سالها درگیری در دونتسک، 5059 نفر، از جمله 91 کودک، در کل دوره تجاوزات اوکراین در جمهوری دمکراتیک دونستک جان باختند.
به گزارش اسپوتنیک، یک دادآور بین المللی (آبمودزمان) در گزارشی اعلام نمود که در طی سالها درگیری در دونتسک، 5059 نفر، از جمله 91 کودک، در کل دوره تجاوزات اوکراین در جمهوری دمکراتیک دونستک جان باختند. داد اور یا آبمودزمان، به فرد یا دفتری غیرجانبدار گفته می‌شود که وظیفه دارد به عنوان نماینده عموم مردم، موارد نقض حقوق افراد توسط دولت یا نهادها و شرکت‌های مختلف را بررسی و بازرسی کند.
نشست گروه تماس در خصوص اوکراین احتمالا نهم مه برگزار می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.02.2022
پوشیلین: بزودی به مرزهای رسمی دونتسک و لوهانسک می رسیم
گفتنی است که در تاریخ 24 فوریه 2020، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیش از این گفته بود، در مورد عملیات نظامی ویژه در دونباس تصمیم گرفته است. وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: شرایط نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس از روسیه در خواست کمک کردند. رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه تمام مسئولیت این خونریزی‌ها بر عهده دولت حاکم بر اوکراین خواهد بود، از ارتش اوکراین خواست تا دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراینی را اجرا نکنند، سلاح‌ها را زمین بگذارند وبه خانه های خود بروند.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نمی دهند. در ادامه اشاره کرده که زیرساخت‌های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه‌های نظامی، هوانوردی نیروهای مسلح اوکراین با سلاح‌های با دقت بالا از کار افتاده‌اند. این وزارتخانه تصریح کرد که هیچ چیز غیرنظامیان را تهدید نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала