رهبر بلاروس: غرب طرحی برای خنجر زدن از پشت به روسیه تدوین کرده

© Photo / President of the Republic of Belarusآلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس
آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2022
Telegram
الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس اعلام کرد غرب طرحی را در مورد چگونگی خنجر زدن به روسیه از پشت از لهستان و لیتوانی پس از آغاز درگیری با اوکراین، تهیه کرده و مینسک پاسخی به این طرح را آماده کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، لوکاشنکو گفت او "اطلاعات اولیه را دریافت کرده ت مبنی بر اینکه گروه هایی در لهستان و لیتوانی ایجاد می شوند تا وقتی درگیری با اوکراین شروع شود، آنها حمله کرده، از بلاروس از طریق هواپیما و زمینی عبور کرده و از پشت به گروه روسیه ضربه بزنند. "
رهبر بلاروس افزود : "سپس به آنها هشدار دادم و گفتم ما خائن نخواهیم بود و به شما اجازه نمی دهیم از پشت به مردم روس شلیک کنید." ویدئوی دیداروی با نیروهای امنیتی بلاروس توسط کانال تلگرامی نزدیک به سرویس مطبوعاتی این کشور منتشر شده است.
پوتین به طور مفصل درباره واکسیناسیون خود صحبت کرد + فیلم  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2022
لحظه به لحظه؛ پوتین فرمان عملیات نظامی در دونباس را صادر کرد
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه صبح پنجشنبه اعلام کرد که در مورد عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین تصمیم گرفته است. او در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به روس‌ها گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس با درخواست کمک به روسیه متوسل شدند." به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود. وی از ارتش اوکراین خواست که از دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراین پیروی نکنند، سلاح های خود را زمین بگذارند و به خانه های خود بروند.
بعداً، وزارت دفاع روسیه تأکید کرد که نیروهای مسلح روسیه هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نداده اند: زیرساخت های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه های نظامی و هوانوردی توسط تسلیحات با دقت بالا از کار افتاده اند. این وزارتخانه اطمینان داد که جمعیت غیرنظامی در خطر نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала